Dobrodruh (2/11)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 20  
Sdílet
| Poslat odkaz

Kousek DobroDRUHA je v každém z nás. Stačí se nebát, vybočit z kolejí běžného života a vyrazit. Společně s cestovatelem a fotografem Adamem Lelkem poznáte slasti a strasti putování na vlastní pěst.
Pořad je natáčen jako docureality, je z něj tudíž patrné, jak si dobrodruh na cestě poradí s nejrůznějšími nečekanými situacemi. Adam si před každou výpravou stanoví větší i menší cíle, kterých se snaží během cesty dosáhnout. Není to vždy snadné, ale zážitky z cest za to stojí.

Neuvěřitelná dobrodružství na vlastní kůži! Fotograf a cestovatel Adam Lelek se v nové docureality vypravil na ostrov Nová Guinea za kanibaly. V nitru nespoutané džungle strávil několik dní s kmenem Korowai. Vážné zranění přineslo nečekaný zvrat celé expedice

Setkání s lidojedy, chytání krokodýlů holýma rukama, ochutnávka škorpionů i osobně zažité nepředstíraně silné příběhy – to vše najdete v nové dvanáctidílné docureality Dobrodruh s fotografem a cestovatelem Adamem Lelkem. Tentokrát se rozhodl navštívit kanibaly žijící na Nové Gunieji. Cesta ke kmeni Korowaiů trvá několik dní, během nichž musí cestovatel Adam absolvovat náročný přesun malým misionářským letadlem, dlouhou plavbu dřevěnou kánoí a vysilující chůzi divokou a neprostupnou džunglí. Setkání se skutečnými lidojedy probíhá první den v přátelském duchu. Rodina Korowaiů Adamovi ukazuje způsob života i získávání potravy. Expedice na Novou Guineu je však plná nečekaných zvratů, dojde i na vážné zranění, díky kterému se expedice nečekaně komplikuje.

Přehrát video

Videobonus: Potřebujeme vodu!

Videobonus: Domorodci, kteří poprvé vidí bělocha

Diskuse diváků
 • Karel Kvapil 7. 10. 2021 20:07

  Super

  Super porad. Videl jsem nekolikrat a rad se vracĂ­m. Doufam v pokracovani.

 • Ĺ okovanĂ˝ divák 21. 9. 2021 08:48

  NeschopnĂ˝ simulant, ostuda

  Nemohu se dĂ­vat na to, jak ÄŚT mrhá penÄ›zi koncesionářskĂ˝ch poplatnĂ­kĹŻ na takov…

 • Karel ÄŽurdĂ­k 6. 10. 2019 11:52

  Držím palce

  Adame, probĹŻh, nenechte se Jindrama, BáhnH*****a ani jinĂ˝ma zoufalcema odradit…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2014 – P  ST  AD  HD
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje
Kdo je…
Adam Lelek
Adam Lelek

cestovatel, fotograf