Dobrodruh (3/11)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 12  
Sdílet
| Poslat odkaz

Kousek DobroDRUHA je v každém z nás. Stačí se nebát, vybočit z kolejí běžného života a vyrazit. Společně s cestovatelem a fotografem Adamem Lelkem poznáte slasti a strasti putování na vlastní pěst.
Pořad je natáčen jako docureality, je z něj tudíž patrné, jak si dobrodruh na cestě poradí s nejrůznějšími nečekanými situacemi. Adam si před každou výpravou stanoví větší i menší cíle, kterých se snaží během cesty dosáhnout. Není to vždy snadné, ale zážitky z cest za to stojí.

Neuvěřitelná dobrodružství na vlastní kůži! Fotograf a cestovatel Adam Lelek se v nové docureality zúčastnil unikátního madagaskarského rituálu famadihana, během něhož dochází k exhumaci nebožtíků. Na Madagaskaru se setkal i s nejošklivějším tvorem planety a prožil nefalšované silniční peklo

Setkání s lidojedy, chytání krokodýlů holýma rukama, ochutnávka škorpionů i osobně zažité nepředstíraně silné příběhy – to vše najdete v nové dvanáctidílné docureality Dobrodruh s fotografem a cestovatelem Adamem Lelkem. Ve třetím díle směřuje na ostrov lemurů – Madagaskar. Přes čtyři měsíce zdolává nástrahy madagaskarských cest, aby našel a na vlastní kůži zažil cizincům zapovězený pohřební rituál famadihana. V průběhu této tradice dochází k exhumaci ostatků zesnulého předka. V nitru džungle není lehké ani hledání nejošklivějšího zvířete světa aye aye. Cesta po Madagaskaru je plná nástrah, výmolů, bláta, nevyzpytatelných přívozů a děravých mostů. Adam tak musí zdolat nefalšované silniční peklo.

Přehrát video

Videobonus: Oprava ložiska

 • Fotogalerie – Madagaskar
 • Madagaskar – autem na konec světa

  Madagaskar – autem na konec světa

  Vyrazit na cestu autem má spoustu výhod. Pokud cestujete například kvůli fotografiím, auto vám dovolí kdekoli na libovolně dlouhou dobu zastavit. Vzhledem k tomu, že nejpravděpodobnější způsob půjčení auta je přes půjčovnu, mohou se vám hodit následující doporučení.

Diskuse diváků
 • Alex Z. Cahoj 17. 8. 2019 03:00

  Nesympaticky magor

  Silne predpojaty porad, ktery neodpovida skutecnosti. V duchu novinarskych tra…

 • Karl 9. 8. 2019 13:48

  Něco vám povím pane Lelku. Uteklo pár let od té ostudy, kterou jste si v zemi trhl touhl…

 • Karel Jarý 26. 3. 2019 20:02

  Dobrý

  Lidský. Na nic si nehraje. Nešťastně zvolený název.

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 27 minut – Rok výroby: 2014 – P  ST  AD  HD
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje
Kdo je…
Adam Lelek
Adam Lelek

cestovatel, fotograf