Dobrodruh (5/11)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 16  
Sdílet
| Poslat odkaz

Kousek DobroDRUHA je v každém z nás. Stačí se nebát, vybočit z kolejí běžného života a vyrazit. Společně s cestovatelem a fotografem Adamem Lelkem poznáte slasti a strasti putování na vlastní pěst.
Pořad je natáčen jako docureality, je z něj tudíž patrné, jak si dobrodruh na cestě poradí s nejrůznějšími nečekanými situacemi. Adam si před každou výpravou stanoví větší i menší cíle, kterých se snaží během cesty dosáhnout. Není to vždy snadné, ale zážitky z cest za to stojí.

Pestrá Čína je cestovatelským rájem pro každého dobrodruha! Fotograf a cestovatel Adam Lelek se tentokrát musí vypořádat s čínskými znaky, neobvyklým jídelníčkem i vojenským dohledem v Tibetu. Setká se i s mistry bojového umění kung-fu a dorazí až do základního tábora pod Mount Everestem

Na cestě do přelidněné Číny a vysněného Tibetu fotograf a cestovatel Adam Lelek ochutnává na trhu všechny místní speciality – štíry, mořské hvězdice i nejrůznější larvy. Přelidněné je v Číně téměř vše a nejinak je tomu v Pekingu. Když si však člověk přivstane, může být i na Velké čínské zdi úplně sám a užít si spanilou jízdu dolů. Adam žasne nad tradiční čínskou kulturou i neobyčejnými zvyky místních obyvatel. Klid a sílu nachází v mocných Himálajích i v pohledech moudrých tibetských mnichů. Jak se však dobrodruh vypořádá s neustálými konflikty s místním vojenským dohledem?

Přehrát video

Videobonus: Pekingská kachna

Videobonus: Čínské delikatesy

 • Fotogalerie – Čína
 • Čína – znalost cizích jazyků

  Čína – znalost cizích jazyků

  Pokud se rozhodnete vyrazit na cesty, je důležité si připravit nejenom materiální výbavu, ale také se vybavit trochu jazykově. Nemusíte být hned lingvistou, abyste mohli cestovat, ale několik základních frází se vždycky hodí.

Diskuse diváků
 • Karel Kvapil 7. 10. 2021 20:07

  Super

  Super porad. Videl jsem nekolikrat a rad se vracĂ­m. Doufam v pokracovani.

 • Ĺ okovanĂ˝ divák 21. 9. 2021 08:48

  NeschopnĂ˝ simulant, ostuda

  Nemohu se dĂ­vat na to, jak ÄŚT mrhá penÄ›zi koncesionářskĂ˝ch poplatnĂ­kĹŻ na takov…

 • Karel ÄŽurdĂ­k 6. 10. 2019 11:52

  Držím palce

  Adame, probĹŻh, nenechte se Jindrama, BáhnH*****a ani jinĂ˝ma zoufalcema odradit…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2014 – P  ST  AD  HD
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje
Kdo je…
Adam Lelek
Adam Lelek

cestovatel, fotograf