Předchozí díl | Následující díl

Dobrodruh (1/11)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 17  
Sdílet
| Poslat odkaz

Kousek DobroDRUHA je v každém z nás. Stačí se nebát, vybočit z kolejí běžného života a vyrazit. Společně s cestovatelem a fotografem Adamem Lelkem poznáte slasti a strasti putování na vlastní pěst.
Pořad je natáčen jako docureality, je z něj tudíž patrné, jak si dobrodruh na cestě poradí s nejrůznějšími nečekanými situacemi. Adam si před každou výpravou stanoví větší i menší cíle, kterých se snaží během cesty dosáhnout. Není to vždy snadné, ale zážitky z cest za to stojí.

Neuvěřitelná dobrodružství na vlastní kůži! Fotograf a cestovatel Adam Lelek v nové docureality o cestách po exotických koutech světa. V Etiopii okusil spalující žár Danakilské prolákliny, aktivní činnost rozžhaveného vulkánu Erta Ale a prožil 48 hodin mezi nejnebezpečnějšími africkými válečníky kmene Mursi

Setkání s lidojedy, chytání krokodýlů holýma rukama, ochutnávka škorpionů i osobně zažité nepředstíraně silné příběhy – to vše najdete v nové dvanáctidílné docureality Dobrodruh s fotografem a cestovatelem Adamem Lelkem. V prvním díle Adam směřuje do drsné Etiopie. Vysilující expedice je plná nečekaných zvratů. Uprostřed životu nebezpečné pouště je třeba opravit rozbité auto. Vystoupat až na okraj aktivního vulkánu Erta Ale, chcete-li spatřit unikátní rozžhavené lávové jezero. Jak dopadne návštěva obávaného kmene Mursi na jihu Etiopie, jehož ženy si na důkaz krásy vkládají hliněné talířky do spodního rtu a muži jsou obávanými válečníky, jejichž reakce nelze předem odhadnout?

Přehrát video

Videobonus: Nespoutaní Mursiové

Videobonus: Nebezpečná poušť

 • Fotogalerie – Etiopie
 • Etiopie – poušť

  Etiopie – poušť

  Poušť je jedním z nejkrásnějších biomů na zemi. Bohužel se však také jedná o jedno z nejnebezpečnějších a nejzrádnějších míst vůbec. Pokud se rozhodnete, že na poušť vyrazíte, rozhodně byste měli dbát následujících doporučení.

Diskuse diváků
 • Karel Ďurdík 6. 10. 2019 11:52

  Držím palce

  Adame, probůh, nenechte se Jindrama, BáhnH*****a ani jinýma zoufalcema odradit... Těším se …

 • Alex Z. Cahoj 17. 8. 2019 03:00

  Nesympaticky magor

  Silne predpojaty porad, ktery neodpovida skutecnosti. V duchu novinarskych tra…

 • Karl 9. 8. 2019 13:48

  Něco vám povím pane Lelku. Uteklo pár let od té ostudy, kterou jste si v zemi trhl touhl…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 27 minut – Rok výroby: 2014 – P  ST  AD  HD
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje
Kdo je…
Adam Lelek
Adam Lelek

cestovatel, fotograf