Dobrodruh (7/11)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 15  
Sdílet
| Poslat odkaz

Kousek DobroDRUHA je v každém z nás. Stačí se nebát, vybočit z kolejí běžného života a vyrazit. Společně s cestovatelem a fotografem Adamem Lelkem poznáte slasti a strasti putování na vlastní pěst.
Pořad je natáčen jako docureality, je z něj tudíž patrné, jak si dobrodruh na cestě poradí s nejrůznějšími nečekanými situacemi. Adam si před každou výpravou stanoví větší i menší cíle, kterých se snaží během cesty dosáhnout. Není to vždy snadné, ale zážitky z cest za to stojí.

I cesta je cíl! Ve východoafrické Keni zažil fotograf a cestovatel Adam Lelek nečekaná setkání nejen se zvířaty, ale také třeba při práci na čajové plantáži. I přes varování vstoupil do největšího nairobského slumu Kibera a uprostřed savany plné divokých predátorů čelil nejedné závadě na autě

Keňa – to není jenom safari a bílé pláže lemující východní pobřeží země. Cestovatel a fotograf Adam Lelek během putování po tomto východoafrickém státě na vlastní kůži poznává, jaké je to být sběračem lístků na čajové plantáži nebo jak těžký je život v největším keňském slumu Kibera. Cesta do Keni se samozřejmě neobejde bez návštěvy některého z tamějších významných národních parků. Pozorování divokých lvů, vznešených slonů, elegantních žiraf i nebezpečných hrochů ze vzdálenosti několika metrů je přece jen nezapomenutelným zážitkem. Stejně tak jako cesta po místních nezpevněných komunikacích, poznání dnešního života Masajů nebo setkání se zdejšími dětmi.

Přehrát video

Videobonus: Příprava na cestu

Videobonus: Národní park Amboseli

 • Fotogalerie – Keňa
 • Keňa – africké národní parky

  Keňa – africké národní parky

  Pokud byste měli vyjmenovat 10 nejromantičtějších míst pro cestu, určitě většina z vás do tohoto výčtu zahrne také africké safari. Samozřejmě právem. I tady je však třeba dodržovat některá pravidla, abyste z výletu měli pouze ty nejhezčí zážitky.

Diskuse diváků
 • Karel Kvapil 7. 10. 2021 20:07

  Super

  Super porad. Videl jsem nekolikrat a rad se vracĂ­m. Doufam v pokracovani.

 • Ĺ okovanĂ˝ divák 21. 9. 2021 08:48

  NeschopnĂ˝ simulant, ostuda

  Nemohu se dĂ­vat na to, jak ÄŚT mrhá penÄ›zi koncesionářskĂ˝ch poplatnĂ­kĹŻ na takov…

 • Karel ÄŽurdĂ­k 6. 10. 2019 11:52

  Držím palce

  Adame, probĹŻh, nenechte se Jindrama, BáhnH*****a ani jinĂ˝ma zoufalcema odradit…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 27 minut – Rok výroby: 2014 – P  ST  AD  HD
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje
Kdo je…
Adam Lelek
Adam Lelek

cestovatel, fotograf