Co se děje na jevištích a v zákulisí divadel jižní Moravy: Komunismus v Městském divadle Zlín – Všichni jsme Marlene Dietrich v HaDivadle – Heda Gablerová v Buranteatru – Vzpomínka na Karla Janského a Erika Parduse

Obsah dílu

Přehrát vše

Dramatik Viliam Klimáček se ve hře Komunismus zabývá palčivou československou minulostí. Sleduje příběh jedné konkrétní rodiny, v níž na jedné straně stojí politicky perzekuovaný otec a na straně druhé syn studující na vysoké škole medicínu. V komorním dramatu postaveném na hereckých výkonech se představí Radoslav Šopík v roli otce, Helena Čermáková jako jeho manželka a Marek Příkazký jako jejich syn.

Autorské divadelní duo Skutr alias Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský se ujalo pohostinské režie v brněnském HaDivadle. Hra Všichni jsme Marlene Dietrich aneb Studie Odyssea se vydává do světa Internetu, který již není doménou pouze mladých lidí, ale brázdí jej i mnoho osamělých srdcí starší generace. Ústřední manželský pár se vydává na svou Odysseiu, aby našel cestu domů. Hrají Marie Ludvíková, Miloslav Maršálek, Simona Peková ad.

Příběh milované, leč frustrované ženy, který nastudovalo brněnské divadlo Buranteatr vypráví o těžkostech, které si vyslouží žena i v roce 2010, když nechce být dokonalou milenkou, manželkou ani matkou. Ibsenovu Hedu Gablerovou v ryze současném čtení režíruje Adam Doležal. V hlavních rolích Vojtěch Blahuta j.h. a Kateřina Dostalová.

Ze současně uváděných inscenací se představí Dostojevského Něžná v provedení komorního Divadla u stolu, hororová muzikálová komedie Kvítek z Horroru v Městském divadle Brno a originální loutkový svět ožije v autorské inscenaci Teta husa na neděli – Dlouhá cesta do nikam Jiřího Knihy a Milana Holendy v Huse na provázku.

V portrétní rubrice se prostřednictvím Petra Veselého, Zdeny Herfortové a Zdeňka Junáka setkáme s nedávno zesnulými osobnostmi Městského divadla Brno Karlem Janským a Erikem Pardusem.

Získejte volné vstupenky na vybraná představení. Soutěžte na facebookovém profilu Divadlo žije.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P ST