Magazín o jevištích a zákulisích divadel na jihu Moravy

Obsah dílu

Přehrát vše

Zlínské divadlo sáhlo po osvědčeném titulu – Giraudouxově Ondine, ovšem s mladým hostujícím režisérem Adamem Doležalem a novou tváří dramaturgie Miroslavem Ondrou, takže se můžeme těšit na zajímavý divadelní tvar. Hra plná kouzel a nadpřirozených jevů sází na téma boje mezi racionalitou a emocionalitou. V hlavní roli Ondiny uvidíme Kateřinu Královou.

Národní divadlo Brno pozvalo režisérku Irenu Žantovskou, aby tu zinscenovala moravskou verzi komediálně-hudební revue F. Wittenbrinka „Die Sekretärinnen“. Devět sekretářek se každý den setkává na svém pracovišti a jejich individuální osudy a prožitky se dostávají na povrch v podobě dialogů a také nejrůznějších písniček a šlágrů. „České sekretářky“ byly úspěšně uvedeny v Divadle Kolowrat. Uvidíme, jak si inscenátoři poradí s moravskou hudební kulturou.

Pižďuchové je jediná pohádka Václava Havla pro malé i velké. Divadlo Facka jej poprvé hrálo na festivalu Divadelní svět. V úpravě Sergeje Sanži je to specificky pojatá nonverbální herecká akce o třech hercích v originálních kostýmech, propojená s kreativní audionadhrávkou.

Jsem Kraftwerk! je světová premiéra nové hry Viliama Klimáčka napsaná na míru HaDivadlu. Je parafrází slavné hry A. P. Čechova Racek. Z nepřehlédné džungle města odchází skupina herců hledat nový výraz a smysl divadla. Obsadí starou elektrárnu („kraftwerk"), ve které připravuje premiéru vlastní verze Odyssei jako cesty moderního člověka 20. stoletím.

Získejte volné vstupenky na vybraná představení. Soutěžte na facebookovém profilu Divadlo žije.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2010
 P ST
ŽánrMagazín