Detektivní komedie z hospody U Kata M. McDonagha a v režii Jana Friče. Rozhovor se Zuzanou Burianovou nejen o její nové inscenaci ve Vile Štvanice. Režijní dvojice SKUTR a Divadlo v Dlouhé. Režie M. Páv

Obsah dílu

Přehrát vše

Po pražském Činoherním klubu a Jihočeském divadle v Českých Budějovicích uvádí hru Kati Martina McDonagha, jednoho z nejlepších dramatiků současnosti, Klicperovo divadlo v Hradci Králové. Detektivní komedii z hospody U Kata s napínavou zápletkou, břitkými dialogy a povětšinou šibeničním humorem v Hradci režíroval Jan Frič.

Soubor Tygr v tísni, který se zaměřuje na adaptace nedramatických látek, se po úspěšném interaktivním projektu Golem usídlil ve Vile Štvanice. Jeho druhou premiérou v bývalé tančírně z devatenáctého století byla na podzim 2014 montáž ze života a díla malíře Vladimíra Boudníka Explosis v režii Zuzany Burianové. Ta se nyní na Štvanici vrátila. S dramaturgyní a autorkou Marií Novákovou připravily titul o osudech rozhlasových redaktorů za protektorátu Ticho, nahrává se!

Součástí koncepce, na jejímž základě byla Daniela Šálková jmenována ředitelkou Divadla v Dlouhé na dalších šest let, je hlubší spolupráce s tvůrčím duem SKUTR. V této sezoně Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský nastudují Čechovova Racka. První společný projekt však zrealizovala stálá spolupracovnice SKUTRů Adéla Laštovková Stodolová v rámci cyklu Krátká Dlouhá.

Získejte volné vstupenky na vybraná představení. Soutěžte na facebookovém profilu Divadlo žije.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD HD
ŽánrMagazín