Miroslav Donutil jako král Ubu na Provázku – divadelní podoba Kmenů – Měsíc nad řekou ze Slováckého divadla. Režie J. Dadák

Obsah dílu

Přehrát vše

Legendární hra Alfreda Jarryho Ubu králem, která při své premiéře v roce 1885 vyvolala nebývalý skandál a ze svého autora udělala předchůdce absurdního dramatu, dada a surrealismu, inspirovala Vladimíra Morávka k tázání se, co je svoboda a demokracie, co je to moc a co dělá s těmi, kteří se domnívají, že ji mají, i s těmi, kteří jsou touto mocí ovládáni. Role tatíčka, později krále Ubu se mistrovsky zmocnil Miroslav Donutil, jeho manželku, matku Ubu neméně mistrovsky ztvárňuje Ivana Hloužková, v mnoha dalších rolích se objevují nejen členové souboru jako Simona Zmrzlá, Milan Holenda či Ondřej Kokorský, ale i nové posily – Dominik Teleky a další.

Mladý režisér Braňo Holiček se po dvou letech vrátil do Reduty a po Černé labuti zde vytvořil další vynikající inscenaci. Opět se jedná o velmi originální adaptaci nedivadelního textu, na níž pracoval s téměř stejnou hereckou sestavou jako minule. Holičkovo stejnojmenné zpracování knihy Kmeny Vladimira 518 nahlíží na subkultury prostřednictvím osobních zážitků zúčastněných herců.

Ve Slováckém divadle se Anna Petrželková snaží setřít z nejlepší divadelní hry Fráni Šrámka Měsíc nad řekou sentimentální nános a ve skvělém dialogickém spádu nachází chvílemi i komično. Tato hra klade nadčasové existenciální otázky – lže nám mládí svými čarovnými slovy, nebo je to jediná pravdivá doba našeho života?

Získejte volné vstupenky na vybraná představení. Soutěžte na facebookovém profilu Divadlo žije.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2017
 ST AD HD
ŽánrMagazín