Divadlo žije!

12. leden 2011

Obsah dílu

Hra Dealer's Choice v Dejvickém divadle — Divadlo Palace – Prachy — Cabaret Calembour v pražském Divadle Kampa — Nejlepší finská hra roku 2005 – Kokkola — Příběh revuální hvězdy Gypsy Lee Rose — Klasické operety Netopýr v ústeckém Severočeském divadle — O případném pití aneb musí se to umět — Tváře českého divadla – Daniela Kolářová

Části dílu

00:40
Hra Dealer's Choice v Dejvickém divadle
  Prvotinu britského dramatika Patricka Marbera (mj. Na dotek, Howard Katz) uvádí v překladu D. Hábové a v české premiéře Dejvické divadlo. Její název - Dealer's Choice - je odvozen od názvu pokerové hry, na kterou si její hrdinové vypěstují závislost. V režii J. Pokorného hrají D. Novotný, V. Neužil, M. Myšička, H. Čermák, J. Plesl a I. Trojan.
  05:31
  Zkouší se – Divadlo Palace – Prachy
   08:22
   Cabaret Calembour v pražském Divadle Kampa
    Originální literární Cabaret Calembour, ve kterém loňští absolventi pražské DAMU úspěšně navazují na slavnou tradici prvorepublikových kabaretů, můžete navštívit v pražském Divadle Kampa.
    10:21
    Hraje se
     Nejlepší finskou hru roku 2005 uvádí v režii J. Friče liberecké Divadlo F. X. Šaldy. Má název Kokkola, podle městečka v severním Finsku, k němuž patří nejen věčně zamrzlé moře, polární záře a alkohol, ale také černočerný humor.
     Příběh revuální hvězdy Gypsy Lee Rose zpracovaný autory slavných muzikálů West Side Story a Funny Girl se dočkal hned tří filmových zpracování. Původní jevištní verzi můžete u nás vidět vůbec poprvé, a to v plzeňské Divadle J. K. Tyla.
     Rytmem vídeňských valčíků J. Strausse ml. se můžete nechat unášet v ústeckém Severočeském divadle opery a baletu v novém nastudování klasické operety Netopýr.
     Exkurzi do dějin pití vína a jeho následků a setkání se slavnými, skutečnými i literárními pijáky, nabízí Divadlo Viola v inscenaci nazvané O případném pití aneb musí se to umět.
     18:00
     Tváře českého divadla – Daniela Kolářová
      25:04
      Soutěž
       Přehrát celé video
       Stopáž26 minut
       Další díl
       19. leden 2011

       Divadlo žije! na sociálních sítích

       Napište nám