Magazín o jevištích a zákulisích divadel na jihu Moravy

Obsah dílu

Přehrát vše

Z prosincových premiér jihomoravských divadel jsme vybrali výpravnou historickou hru F. Hrubína Oldřich a Božena, kterou na scéně Národního divadla Brno připravil Pavol Juráš. Ujal se i kostýmů, scény a hudební složky, takže se jedná do značné míry o autorské představení. Brněnské Městské divadlo pokračuje ve své osvědčené dramaturgii – vedle titulů diváckých (jakým bude bezesporu brilantně napsaná konverzační komedie soudobého rakouského autora Stefana Vögela Dobře rozehraná partie, v níž dostali herecké příležitosti L. Lakomý, J. Dufek a Z. Herfortová) sází i na osvědčené vrcholy světové dramatické literatury – Sofoklova Oidipa se ujal S. Moša.

Režisér J. Nvota připravil pro zlínské Studio Z komedii s detektivní zápletkou Splašené nůžky. Pachatele vraždy v kadeřnickém salónu určí diváci – princip hry, který je i důvodem její obliby, tak připomíná filmový projekt Kinoautomat.

Studenti JAMU si vybrali pro své představení ve Studiu Marta hru W. Gombrowicze Opereta. Gombrowicz si zvolil žánr operety jako prostředek k podobenství dekadentní lidské společnosti, která ztratila jakýkoliv kontakt s lidskou přirozeností.

HaDivadlo vsadilo na rodinné představení na motivy známého příběhu o dobrodružné pouti Huckleberryho Finna po řece Mississippi.

Získejte volné vstupenky na vybraná představení. Soutěžte na facebookovém profilu Divadlo žije.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P ST