České scény. Velmi teatrální magazín o nových inscenacích divadel v českých krajích včetně Prahy. Režie J. Brichcín

Obsah dílu

Přehrát vše

Nová hra zřejmě nejslavnější současné francouzské dramatičky Yasminy Rezy nazvaná Bůh masakru dorazila i do Čech. Českou premiéru této skvělé komedie ze současnosti uvedlo liberecké Divadlo F. X. Šaldy a vzápětí po něm i pražský Činoherní klub – s Ivanou Chýlkovou a Jaromírem Dulavou v hlavních rolích.

Divadlo Na zábradlí připravilo na oslavu svého 50. výročí rovněž českou premiéru současné francouzské hry. Odehrává se v zájezdním hostinci kdesi ve střední Evropě, má název My hrdinové a její autor Jean-Luc Lagarce se hrdě hlásí k inspiraci Franzem Kafkou.

Zastoupena bude i současná česká dramatika. Velmi nefeministickou a vpodstatě machistickou hru Petra Kolečka Soprán ze slapské přehrady můžete vidět v pražském divadle Rubín, novou hru Arnošta Goldflama Ženy a panenky v klubu Na Dobešce a Vídeňskou opérku z pera Vlastimila Venclíka v Městském divadle v Mladé Boleslavi. Zavítáme i do Klicperova divadla v Hradci Králové – na nové nastudování dramatické prvotiny Viléma Mrštíka Paní Urbanová či do plzeňského Divadla J. K. Tyla, které uvádí slavný divadelní thriller z prostředí Hollywoodu Jako naprostí šílenci.

Získejte volné vstupenky na vybraná představení. Soutěžte na facebookovém profilu Divadlo žije.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2009
 P ST
ŽánrMagazín