26 minut
Terra musica

29. listopad 2010

Obsah dílu

Orchestr Berg — Marty Ehrlich — PhilHarmonia Octet

Části dílu

00:20
Orchestr Berg
  Orchestr Berg je mladé špičkové těleso, které přináší svěží vítr na českou hudební scénu - uvádí divácky atraktivní a inovátorské projekty, které kladou důraz především na současnou hudbu a hudbu 20. století. Při jejich vystoupení na festivalu "Hudební fórum" jsme kromě skladeb Arvo Pärta a Alfreda Schnittkeho zaznamenali také pozoruhodné fragmenty kompozice Samplersuita ze Surrogate Cities skladatele Heinera Goebbelse.
  09:02
  Marty Ehrlich
   Třetí říjnovou sobotu jsme se setkali s uznávaným saxofonistou a skladatelem z New Yorku, Marty Ehrlichem. Jeho kvartetu v netradičním obsazení: tenorsaxofon, trubka, bicí a violoncello, oscilujícímu na pomezí avantgardního jazzu a soudobé vážné hudby, patřil úplný závěr festivalu Jazz Goes To Town v Hradci Králové.
   17:51
   PhilHarmonia Octet
    Terra musica Vám přinese také malý portrét souboru PhilHarmonia Octet, jenž jsme natočili při jejich vystoupení v Karviné. Octet je sestaven z laureátů mezinárodních soutěží a předních českých sólistů dechových nástrojů, mezi které patří hobojista Vilém Veverka, fagotista Václav Vonášek nebo klarinetista Irvin Venyš.
    24:36
    Pozvánky
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     13. prosinec 2010

     Terra musica na sociálních sítích

     Napište nám