27 minut
Terra musica

6. června 2017

Obsah dílu

Pocta Janu Václavu Stamicovi — Jubilant Pavel Trojan — Dirigent Tomáš Netopil

Části dílu

00:46
Pocta Janu Václavu Stamicovi
  Hudební festival Mahler Jihlava 2017 zahájil svůj letošní program vzpomínkou na velkého českého skladatele Jana Václava Stamice, který se narodil před třemi sty lety a položil tvůrčí základy interpretační a kompoziční praxe, která se později vžila jako „mannheimská škola“. Komorní filharmonii Pardubice dirigoval Marek Štilec a vzácným hostem koncertu byl také proslulý Mannheimský komorní orchestr. Na koncertě zaznělo i mimořádně dynamické a skladebně velmi zajímavé dílo Sylvie Bodorové.
  07:30
  Dirigent Tomáš Netopil
   A poslední příspěvek je věnován Tomáši Netopilovi, který je dnes považován za mezinárodně uznávaného operního, ale i orchestrálního dirigenta. V současnosti zastává funkci hudebního ředitele operního divadla a filharmonie v německém Essenu a spolupracuje s řadou předních symfonických těles i operních scén. Zastihli jsme jej ve Vídeňské opeře při zkouškách opery Káťa Kabanová.
   15:12
   Jubilant Pavel Trojan
    Zveme vás i na návštěvu k českému skladateli, pedagogovi a dlouholetému řediteli Pražské konzervatoře Pavlu Trojanovi. Ohlédli jsme se za jeho bohatou skladatelskou a pedagogickou činností a zúčastnili se premiéry jeho nejnovější kompozice.
    Přehrát celé video
    Stopáž27 minut
    Další díl
    20. června 2017

    Přehled dílů

    168 dostupných

    Terra musica na sociálních sítích

    Napište nám