„Jednou budu slavný, bohatý a úspěšný. Budu stát na stupních vítězů nebo na jevišti, davy budou burácet nadšením, já jim budu mávat a usmívat se do blýskajících fotoaparátů. Budu mít vlastní plakáty, pořad v televizi, když někam přijedu, budou mě vítat jako hvězdu. Začnou se ke mně hlásit spolužáci i z vedlejší třídy…“ Kdo tvrdí, že v dětském věku neměl podobné sny, má zřejmě špatnou paměť.

Také se ve svém okolí setkáváte s tím, jak se některé děti úpěnlivě snaží prorazit nebo jak si do nich své nenaplněné sny projektujeme my dospělí? Někdo zůstane jen u snění, někdo se o úspěch pokusí. Většině z nás se však sny nesplní nebo jen částečně.

Klikněte pro větší obrázek Našich šest hrdinů nespojuje jejich genialita, nadprůměrný talent ani ideální podmínky. Jsou to normální děti jako ty vaše nebo ty od sousedů. Herečku, modelku, tenistku, krasobruslařku, houslistu i boxery – všechny spojuje rozhodnutí uspět v náročném oboru. Kdo ale dospěl k tomuto rozhodnutí? Samy děti, nebo jejich rodiče? Pomáháme dětem plnit jejich sny, nebo je připravujeme o dětství, abychom si plnili ty vlastní? Co všechno jsme připraveni chtít po svých dětech, aby se z nich jednou staly hvězdy oboru? Co naše děti chtějí a na co skutečně mají?

Stejně jako je každý z hrdinů jiný, liší se i jejich rodiče – různí se v síle ambicí, ochotě obětovat svůj čas, energii i nemalé prostředky, rozdílná jsou i jejich očekávání, která do svých dětí vkládají. Sledujte s námi šest dětí a jejich rodiče, jak někdy na cestě k úspěchu klopýtají a co všechno je to stojí. Mají nejen sny, ale i vytrvalost a chuť si je splnit. „Kolik dospělých, tolik představ o tom, co je pro děti v životě důležité. Náš seriál vypraví o šesti různých přístupech k dětem, snům a ambicím dospělých a dětí. Ne všichni z nich jsou talentovaní, nikdo z nich nemá podmínky k úspěchu úplně ideální, všechny ale spojují tři slova: pot, slzy a hlavně naděje,“ dodává kreativní producent Michal Reitler.

Klikněte pro větší obrázek „Uvidíme známá prostředí jinýma očima našich hrdinů, je tam spousta drobných osobních emocí, štěstí a katastrof, které prožívají ty děti a rodiče stejně jako my. Teda pokud se i my taky o něco snažíme,“ prozrazuje režisér Jan Reinisch. Filmová kamera doprovázela naše hrdiny v řadě atraktivních a nezvyklých prostředí (v zákulisí Národního divadla, při filmovém natáčení, dabingu, na koncertě České filharmonie, v zákulisí modelingové agentury i při pořádání módní přehlídky, při zápasech v boxu…) a setkali jsme se i s lidmi slavných jmen, kteří v příbězích našich hrdinů sehrají svou úlohu (modelka Simona Krainová, tenista Radek Štěpánek, režisér Jiří Svoboda…).