Domeček z karet

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 17  
Sdílet
| Poslat odkaz

Závěrečný díl dokumentárního seriálu o azylovém domě, třech dospívajících dívkách a jejich prvních krocích k samostatnosti. Připravil J. Reinisch

Martinu jsme v minulém díle opustili v momentě, kdy to s ní ve škole začalo jít z kopce. Od výuky utíkala zpátky k mámě, do Jiřetína. Tvrdila, že ji trápí celá řada zdravotních potíží – od průdušek, přes bolesti hlavy až po žlučník. Martina se také na začátku školního roku přihlásila do různých kroužků, ale postupně je všechny opustila. Ukazuje se navíc, že Martininy absence budou mít možná neblahé následky pro její další setrvání ve škole.

Mladší Šárka školu naopak zvládá bez problémů, zapojila se mezi spolužáky, zkouší s pěveckým souborem. I nejmladší Věrce se v šesté třídě daří. Ač ji učitelé dlouho považovali za outsidera, mezi spolužáky se prosadila a v týmovém klání nakonec její družstvo zvítězilo.

Školní rok už tradičně zakončují obyvatelé Domečku týdenní dovolenou na jezerním koupališti až u Opočna, aby maminky aspoň jednou ročně změnily vzduch a přišly na jiné myšlenky. Protože potom je čeká další rok, kdy se budou připravovat na to, až konečně, jednou se svými dětmi odejdou do běžného života ven, za zdi bezpečného Domečku.

Přehrát video

 • O pořadu

  O pořadu

  Dokumentární seriál přibližuje každodenní život v azylovém domově, který poskytuje zázemí svobodným maminkám s mentálním hendikepem, které tu žijí se svými dětmi.

 • Hlavní hrdinové

  Hlavní hrdinové

  Během několika měsíců sledujeme Věrku, Martinu a Šárku, jak se dokáží vyrovnat se znevýhodněním, které jim dětství připravilo.

Diskuse diváků
 • Věrka :) 7. 7. 2016 00:09

  Moje pokračování po 3 letech

  Když se to natáčelo bylo mi 11 a o životě jsem nic nevěděla byla jsem dítě. Koukla sem…

 • Martina Kratochvílová 24. 2. 2016 14:09

  Martina z Domečku

  Už nejsem na maturitním oboru.. už jsem na jiné škole na tříletém oboru.. je to mnohem l…

 • Katka 8. 10. 2015 16:44

  Dokument se mi moc líbil. Měli by ho vidět všichni, kteří si na něco pořád stěžují a přitom mají uceleno…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST  HD
Žánr: Dokument
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.

Související pořady