Předchozí díl | Následující díl

Domeček z karet (6/6)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 19  
Sdílet
| Poslat odkaz

Závěrečný díl dokumentárního seriálu o azylovém domě, třech dospívajících dívkách a jejich prvních krocích k samostatnosti. Připravil J. Reinisch

Martinu jsme v minulém díle opustili v momentě, kdy to s ní ve škole začalo jít z kopce. Od výuky utíkala zpátky k mámě, do Jiřetína. Tvrdila, že ji trápí celá řada zdravotních potíží – od průdušek, přes bolesti hlavy až po žlučník. Martina se také na začátku školního roku přihlásila do různých kroužků, ale postupně je všechny opustila. Ukazuje se navíc, že Martininy absence budou mít možná neblahé následky pro její další setrvání ve škole.

Mladší Šárka školu naopak zvládá bez problémů, zapojila se mezi spolužáky, zkouší s pěveckým souborem. I nejmladší Věrce se v šesté třídě daří. Ač ji učitelé dlouho považovali za outsidera, mezi spolužáky se prosadila a v týmovém klání nakonec její družstvo zvítězilo.

Školní rok už tradičně zakončují obyvatelé Domečku týdenní dovolenou na jezerním koupališti až u Opočna, aby maminky aspoň jednou ročně změnily vzduch a přišly na jiné myšlenky. Protože potom je čeká další rok, kdy se budou připravovat na to, až konečně, jednou se svými dětmi odejdou do běžného života ven, za zdi bezpečného Domečku.

Přehrát video

 • O pořadu

  O pořadu

  Dokumentární seriál přibližuje každodenní život v azylovém domově, který poskytuje zázemí svobodným maminkám s mentálním hendikepem, které tu žijí se svými dětmi.

 • Hlavní hrdinové

  Hlavní hrdinové

  Během několika měsíců sledujeme Věrku, Martinu a Šárku, jak se dokáží vyrovnat se znevýhodněním, které jim dětství připravilo.

Diskuse diváků
 • VÄ›rka :) 7. 7. 2016 00:09

  Moje pokračování po 3 letech

  KdyĹľ se to natáčelo bylo mi 11 a o ĹľivotÄ› jsem nic nevÄ›dÄ›la byla jsem dĂ­tÄ›. Ko…

 • Martina KratochvĂ­lová 24. 2. 2016 14:09

  Martina z DomeÄŤku

  UĹľ nejsem na maturitnĂ­m oboru.. uĹľ jsem na jinĂ© škole na tříletĂ©m oboru.. je t…

 • Katka 8. 10. 2015 16:44

  Dokument se mi moc lĂ­bil. MÄ›li by ho vidÄ›t všichni, kteří si na nÄ›co pořád stÄ›…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST  HD
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady