Magazín hudební tolerance z Moravy: Zemlinsky Quartet – Orchestr Berg – Pontinen Trio – Kirill Gernstein v pořadu, který je věnován hudbě Druhé vídeňské školy. Režie P. Kaňka

Obsah dílu

Přehrát vše

Hudební magazín Terra musica se po dvou letech vrací k festivalu Janáček Brno a tentokrát se trochu netradičně zaměří na hudbu Druhé vídeňské školy.

Vybrali jsme pro vás několik souborů, které interpretují hudbu Arnolda Schönberga, Albana Berga a Antona Webera. Zveme vás tedy na inscenaci Lulu Albana Berga, Divadla a filharmonie Essen, jejíž režie se ujal Dietrich Hilsdorf, dále na Schönbergovu expresivní skladbu „Ten, který přežil Varšavu“ v podání Orchestru Berg, Pražského filharmonického sboru a recitátora Briana Caspea. V provedení Pöntinen tria zazní i Webernovy „Kusy pro cello a piano“ a také nabídneme oba Schönbergovy smyčcové kvartety ve speciálním multimediálním programu, jehož se chopil Zemlinsky Quartet.

Pořad uzavřeme rozhovorem s renomovaným klavíristou Kirillem Gernsteinem o nastudování klavírního koncertu Arnolda Schönberga s Filharmonií Brno pod taktovkou Zsolta Nagyho.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2010
 P
ŽánrHudba