Magazín o hudbě plný zajímavých událostí a osobností. Barytonista Mariusz Kwiecien – Dianne Reeves s Pražskou komorní filharmonií – Taneční delikatesy v Českých Budějovicích – Klasická kytara Lenky Filipové. Režie R. Urban

Pořad bylo možné přehrát do 15. 10. 2011
Video není k dispozici

Mariusz Kwiecien je dnes považován za předního světového barytonistu, který díky svému mimořádnému hlasu, nesmírné muzikálnosti a hereckému nadání vystupuje s předními operními společnostmi a symfonickými orchestry v Evropě, Severní Americe a Asii. V Praze zazpíval ve Smetanově síni Obecního domu za doprovodu Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK pod taktovkou Lukasze Borowicze.

Prominentní jazzová vokalistka, čtyřnásobná držitelka ceny Grammy Dianne Reeves svou tvorbou navazuje na odkaz největších světových jazzových zpěvaček. Spolupracuje s nejvýznamnějšími jazzovými hudebníky, ale i symfonickými tělesy. Na závěr festivalu Struny podzimu zazněl její nezaměnitelný a vřelý hlas nejen za doprovodu elegantního zvuku jazzového tria, ale také za doprovodu Pražské komorní filharmonie.

Navštívíme také baletní premiéru Jihočeského divadla složenou z choreografií Jiřího Kyliána, Attily Egerháziho a Václava Kuneše.

Závěr pořadu pak bude patřit šansoniérce a kytaristce Lence Filipové, která nás opět přesvědčí, že se dokáže skvěle pohybovat i v klasické hudbě.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2009
 P
ŽánrHudba