Magazín o hudbě plný zajímavých událostí a osobností. Severočeská filharmonie s J. Cagem a P. Glassem – Balet Frida ve Stavovském divadle – Houslista Jan Mráček – Leoncavallovi Komedianti v Českých Budějovicích

Obsah dílu

Přehrát vše

Severočeským filhamonikům nechybí dramaturgická odvaha a vynalézavost, když novou sezónu úspěšně zahájili nejen Bachem a Skrjabinem, ale i díly současných autorů Johna Cage a Philipa Glasse.

Do regionů nahlédneme i díky dramaturgii Stavovského divadla, které uvedlo autorský balet Roberta Balogha Frida. Obrazy na motivy ze života surrealistické malířky Fridy Kahlo zinscenoval baletní soubor Moravského divadla Olomouc.

Představíme i mladého, nadějného interpreta – tentokrát houslistu Jana Mráčka, který se mimo jiné může pochlubit i tím, že se stal nejmladším laureátem v historii prestižní mezinárodní soutěže Pražského jara.

Letošní původní inscenace Jihočeského divadla pro MHF Český Krumlov na otáčivém divadle s José Curou přechází nyní do běžného divadelního provozu, a to s výborným WeiLong Tao v hlavní roli. Je těžké plenérovou inscenaci převést do divadelního prostoru? A v čem je jiná? Na to vše vám odpoví první listopadové vydání magazínu Terra musica.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P
ŽánrHudba