27 minut
Terra musica

16. listopadu 2011

Obsah dílu

Houslista Vadim Gluzman v Brně — Soubor Tiburtina Ensemble a jazzové trio Davida Dorůžky — Psychedelická opera An index of Metals — Nová inscenace Pucciniho Bohémy

Části dílu

00:21
Houslista Vadim Gluzman v Brně
  Světově proslulý Izraelský houslista Vadim Gluzman zavítal na pozvání festivalu Moravský podzim do moravské metropole. Pro tuto sezónu si jej navíc zvolila i Filharmonie Brno jako svého koncertního sólistu. V Brně se představil nejen s recitálem věnovaným J. S. Bachovi a jeho moderním následovníkům, ale i se Schnittkeho Suitou ve starém stylu pro housle a smyčce a s Komorní symfonií c moll Dmitrije Šostakoviče.
  06:58
  Nová inscenace Pucciniho Bohémy
   Týden před premiérou Pucciniho "La Bohéme" v Národním divadle moravskoslezském jsme navštívili sérii zkoušek, které nabídnou pozoruhodný pohled do zákulisí přípravy nové inscenace mladého režiséra Tomáše Studeného. Zaujalo nás především dějství opery inscenované do současného supermarketu.
   12:55
   Pozvánky
    13:32
    Soubor Tiburtina Ensemble a jazzové trio Davida Dorůžky
     Ženský vokální soubor Tiburtina Ensemble se zabývá interpretací středověké hudby. Španělský Codex Las Huelgas obsahující vícehlasou vokální hudbu 12. a 13. století interpretují společně s Davidem Dorůžkou a jeho jazzovým triem. Sofistikovaný přístup k interpretaci na obou zmíněných stranách slibuje něco víc, než crossover nebo přinejmenším zajímavý pohled na něj.
     19:06
     Psychedelická opera An index of Metals
      Orchestr Berg je známý scénickým prováděním soudobé hudby a promyšlenou dramaturgií svých koncertů. V zimě jsme oslovili jeho uměleckého vedoucího Petera Vrábela s návrhem, aby nastudoval ústřední skladbu chystaného televizního dokumentu o skladateli Josefu Bergovi "Snění". Dirigent nalezl množství styčných bodů Bergovy kompozice pro přeladěné nástroje s psychedelickou operou Fausta Romitelliho "An index of Metals", kterou uvádí na svém zářijovém koncertu v pražském klubu Roxy.
      25:22
      Pozvánky
       Přehrát celé video
       Stopáž27 minut
       Další díl
       30. listopadu 2011

       Přehled dílů

       168 dostupných

       Terra musica na sociálních sítích

       Napište nám