Magazín o hudbě plný zajímavých událostí a osobností. Lakmé v Ústí nad Labem – Balet Sen noci svatojánské – Štěpán Rak, legenda české kytary. Režie R. Urban

Obsah dílu

Přehrát vše

V prvním březnovém vydání magazínu Terra musica navštívíme Severočeské divadlo opery a baletu, kde se rozhodli zinscenovat Delibesovu operu Lakmé. Režie se ujal Tomáš Šimerda a hudebního nastudování Norbert Baxa. Melodická, zpěvná hudba opery, ve které role hlavní představitelky patří k nejslavnějším partiím koloraturního sopránu, je korunována jedním z nejznámějších „hitů“ operní literatury – duetem Lakmé a její služky Maliky.

Vydáme se ale i na jih republiky do Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, kde soubor baletu pod novým vedením Attily Egerhazyho nachází svou novou tvář. V inscenaci Snu noci svatojánské za pomoci Mendelssohnovy hudby slíbili divákům zviditelnit sen, který alžbětinský autor tak dokonale vyjádřil slovy.

A pak už nás bude čekat setkání s legendou české kytary Štěpánem Rakem. Je historicky prvním profesorem kytarové hry na pražské HAMU, hráčem s brilantní technikou, ale i s jasným interpretačním názorem. Pozoruhodná, žánrově široká a kvalitní je i jeho tvorba, převážně věnována jeho milované kytaře.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P
ŽánrHudba