27 minut
Terra musica

2. březen 2011

Část: Sen noci svatojánské v Českých Budějovicích

Obsah dílu

Opera Lakmé — Sen noci svatojánské v Českých Budějovicích — Kytarista Štěpán Rak

Části dílu

00:55
Opera Lakmé
  V prvním březnovém vydání magazínu Terra musica navštívíme Severočeské divadlo opery a baletu, kde se rozhodli zinscenovat Delibesovu operu Lakmé. Režie se ujal Tomáš Šimerda a hudebního nastudování Norbert Baxa. Melodická, zpěvná hudba opery, ve které role hlavní představitelky patří k nejslavnějším partiím koloraturního sopránu, je korunována jedním z nejznámějších "hitů" operní literatury - duetem Lakmé a její služky Maliky.
  10:02
  Sen noci svatojánské v Českých Budějovicích
   Vydáme se ale i na jih republiky do Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, kde soubor baletu pod novým vedením Attily Egerhazyho nachází svou novou tvář. V inscenaci Snu noci svatojánské za pomoci Mendelssohnovy hudby slíbili divákům zviditelnit sen, který alžbětinský autor tak dokonale vyjádřil slovy.
   16:55
   Kytarista Štěpán Rak
    A pak už nás bude čekat setkání s legendou české kytary Štěpánem Rakem. Je historicky prvním profesorem kytarové hry na pražské HAMU, hráčem s brilantní technikou, ale i s jasným interpretačním názorem. Pozoruhodná, žánrově široká a kvalitní je i jeho tvorba, převážně věnována jeho milované kytaře.
    Přehrát celé video
    Stopáž26 minut
    Další díl
    9. březen 2011

    Terra musica na sociálních sítích

    Napište nám