Kateřina

Kateřina Na jižní Moravě se na svůj první porod pod lékařským dozorem chystá pediatrička a zastánkyně porodů Kateřina, podporovaná manželem Radovanem. V průběhu těhotenství tak sledujeme nejen klasicky přepečlivé přípravy dvaatřicetileté prvorodičky, ale navíc i finišující stavbu nového domu. Radovan je aktivní myslivec, na lov vyráží téměř denně. Kateřina je zaměstnaná v německé nemocnici, poslední měsíce před porodem ale tráví na Moravě.

„Dvaatřicetiletá Kateřina z Valašska nás zaujala hodně vyhraněným názorem na alternativní porody. Na konkurzu nás obdarovala také úryvkem textu ze své připravované knihy, kde ostře odsuzovala např. dle ní zbytečné riskování domarodiček. V osobním kontaktu tak ostře nepůsobí. Navíc právě startovala život, jaký si vysnila – po několikaleté lékařské praxi v Německu se vrátila do rodného Zlínského kraje, aby tu s manželem Radkem dokončila zbrusu nový dům a zabydlela ho s vysněnou spoustou dětí. Poblíž bydlí nejen Radkova babička, která tu má velmi tradiční hospodářství, ale nablízku jsou i další členové obou rozvětvených rodin. Kateřina i Radek pocházejí z jednovaječných dvojčat a v seriálu se tak seznámíme i s jejich téměř identickými sourozenci. Díky své praxi pediatričky už Kačenka zažila spoustu porodů – ale ten její vlastní bude první a bude zajímavé sledovat, jak v této velké zkoušce obstojí.“

Chat:

maminka ze Čtyř v tom 3

Kateřina

Ve čtvrtek 24. září 2015


Rozhovor s Kačenkou a její rodinou

Rozhovor s Kačenkou a její rodinou

Zeptali jsme se Kačenky na to, co vás zajímá. Co by změnila v českém porodnictví? Jak se staví k očkování? Proč si po narození Matýska déle nepochovala? A kde by ráda rodila příště?

Kateřina

Kateřina

Videomomentka z natáčení bonusových materiálů

Hrdinky třetí řady