Měsíčník hudební tolerance: Řecké pašije z Londýna v Brně – Lenka Baarová hraje Vivaldiho – Qvox (2005). Připravili R. Chudoba, P. Jirásek, J. Novák

Uvedení první verze opery Bohuslava Martinů Řecké pašije v produkci londýnské Královské opery a režii Davida Pountneyho a pod taktovkou dirigenta Christiana von Gehrena na brněnském jevišti v lednu 2005 je závěrečným počinem projektu „Česká hudba 2004 – nedílná součást evropské kultury“. Na inscenaci se rovněž podílí sbor a orchestr Janáčkovy opery.

Komorní orchestr Lenky Baarové The Baarova Orchestra interpretuje převážně díla autorů komponujících pro flétnu. Její projekt Umění flétny presentuje flétnu také jako svébytný sólový nástroj. Kromě vrcholných kompozic mistrů žánrové literatury, představuje soubor i nevšední autorské flétnové transkripce. Tentokrát zazní část rozsáhlého díla Antonia Vivaldiho.

O hudbě vydavatelů oblasti vážné hudby si budeme povídat opět s jejich producenty. Speciální místo mezi publikacemi zaujímají kritické edice.

Stopáž37 minut
Rok výroby 2005
ŽánrHudba