21 minut
Tamtam

27. květen

Obsah dílu

Festival spisovatelky Karolíny Světlé — Výlet do historie Měšic — Archeoskanzen Trocnov — Festival Eko planeta — Den starokladrubského koně — Den dětí v Toulcově dvoře — Umění černé Afriky — Divadlo patří dětem — ZUŠkování — Věda Vševěda — Letecké muzeum Kbely — Soutěž — Rekapitulace

Části dílu

01:29
Festival spisovatelky Karolíny Světlé
  Ve Světlé pod Ještědem se v sobotu přenesete do 19. století. Potkáte postavy z románů Karolíny Světlé a můžete navštívit některou z dílniček. Dozvíte se, co to bylo verbování, čeká vás jarmark, divadlo a zpívánky.
  02:25
  Výlet do historie Měšic
   Užijte si v neděli skvělou bojovku v centru Měšic! Budete hledat, pátrat, plnit úkoly a zároveň se dozvíte zajímavosti o významných domech a usedlostech. Součástí akce je i soutěž Kreslené Měšice a vernisáž obrázků.
   03:19
   Archeoskanzen Trocnov
    Kousek od Památníku Jana Žižky v Trocnově vyrostla parádní středověká vesnička. Poznáte v ní, jak se žilo ve druhé polovině čtrnáctého století.
    06:23
    Festival Eko planeta
     V sobotu i v neděli se v Kroměříži můžete vydat za tajemstvím oceánů, tropických pralesů nebo dalekého vesmíru. Na festivalu bude jezdit autovláček i elektromobil.
     07:24
     Den starokladrubského koně
      V hřebčíně Kladruby nad Labem budou v sobotu slavit. Čekají vás vystoupení koní jak pod sedlem, tak v zápřeži, ukázky drezury, příjezd císaře v kočáře a celý den zakončí Muzejní noc s netradiční prohlídkou zámku.
      08:12
      Den dětí v Toulcově dvoře
       Na den dětí se vydejte do pražského Toulcova dvora. Můžete si vyrobit něco pěkného v kreativní dílně, namalovat si vlastní hrneček, vysázet pár letniček anebo se vypravit za zvířátky z Noemovy archy.
       08:54
       Umění černé Afriky
        V Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích nahlédnete do části afrického kontinentu jižně od Sahary. Poznáte umění z více než 40 států s různými národnostmi a tradicemi.
        11:55
        Divadlo patří dětem
         V neděli v Příbrami nebude nouze o divadelní a filmové pohádky. Na akci Divadlo patří dětem si užijete taky hry, písničky a soutěže. Připravená bude překážková dráha, horolezecká stěna a spousta dalších atrakcí.
         12:53
         ZUŠkování
          Ve Zlíně u zámku se v sobotu představí nadějní umělci hned ze tří uměleckých škol zlínského kraje. Vystoupí kapely, orchestry, mladí virtuosové a těšit se můžete i na cimbálovou muziku či bubenickou show!
          14:02
          Věda Vševěda
           Hlavním tématem sobotní akce v archeologickém centru Mušov – Brána do Říše římské v Pasohlávkách je bitva „vzduch versus hmota“. Díky ní si užijete parádní science show plnou pokusů. Poznáte, jak funguje tlak a jaké vlastnosti mají nejrůznější materiály.
           14:52
           Letecké muzeum Kbely
            Letecké muzeum ve Kbelích je plné báječných létajících strojů. Uvidíte třeba nádherné akrobatické letadlo Avia Ba 122, s nímž létal slavný meziválečný pilot František Novák, přezdívaný Král vzduchu.
            17:46
            Soutěž
             18:34
             Rekapitulace
              Přehrát celé video
              Stopáž20 minut
              Další díl
              3. červen

              Přehled dílů

              608 dostupných
              Stopáž20 minut

              23. září

              23. 9. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              16. září

              Děti, čtete?! — Hýbejte se s TERIbearem — Pat a Mat – hravá výstava pro celou rodinu — Celosvětový den úklidu — Workshop pravěkých technologií — Smíchov žije — Zoo Chleby — Dny NATO v Ostravě — Napoleonské slavnosti — Rychlé šípy a tajemství Stínadel na Chvalském zámku — Podzim na dědině ve skanzenu Strážnice — Soutěž — Rekapitulace

              16. 9. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              9. září

              Podcast Alchymisti na rádiu Junior — Sportovní fesťáček v Teplicích — Africké muzeum Dr. Emila Holuba — Mezinárodní noc pro netopýry — Indiáni z Točníku — Maker Faire — Letecké muzeum Metoděje Vlacha — Brdské stromsázení — Dny evropského dědictví — Zámek a zámecké voliéry Bechyně — Bambifest Ostrava — Soutěž — Rekapitulace

              9. 9. 2023 na ČT :D
              Stopáž20 minut

              2. září

              Hurá do školy aneb Děti, hýbejte se — Města čtou — Centrum textilního tisku v České Lípě — Sklářská slavnost na Kristiánově — Dožínky na Letné 2023 — Déčko turné po science centrech – 3. 9. Hvězdárna a planetárium Brno — Boheminium — Merkádo – Latinská Amerika na Zelňáku — Zoo Na Hrádečku v Horní Pěně — Mezinárodní festival ohňostrojů Hlučín 2023 — Loučení s létem 2023 — Soutěž — Rekapitulace

              2. 9. 2023 na ČT :D
              Stopáž3 minuty

              Zoopark Zájezd

              Jaké překvapení najdou Míša s Markem mezi stovkou druhů exotických a domácích zvířat?

              27. 8. 2023 na iVysílání
              Stopáž21 minut

              26. srpen

              Art Camp v Borotíně u Boskovic — Déčko turné po science centrech - Pevnost poznání — Za pokladem ztraceného města v muzeu ve Šluknově — Hradozámecká noc na Hrádku u Nechanic — Bitva Mladějov 1915 — Živé dřevěnice ve Valašských kloboukách — Botanická zahrada v Bečově nad Teplou — Prázdninové klekání v Kittelově domě — Putování za kapybarou v jihlavské zoo — Trnkova zahrada v DEPO 2015 v Plzni — Čau, prázdniny v Kroměříži — Soutěž — Rekapitulace

              26. 8. 2023 na ČT :D
              Stopáž3 minuty

              Kadaň

              Míša s Markem se ocitnou v nejužší uličce v Česku, která se dostala i do Guinessovky!

              25. 8. 2023 na iVysílání
              Stopáž3 minuty

              Klášter Sázava

              Od jeskyně, kde žil sv. Prokop s tisícem démonů, putují Míša s Markem až do benediktinského kláštera.

              20. 8. 2023 na iVysílání
              Stopáž21 minut

              19. srpen

              Narozeniny Déčka v iQLANDII — Slavnosti sklizně v Bystřici nad Pernštejnem — Muzeum Czech Road Racing — Lukostřelecký turnaj na Sovinci — Řemeslná sobota ve Skutči — Workshop pravěkých technologií – krása v pravěku — Roztočený svět: hybohledy a dřevoryty Pavla Macka — Volarské slavnosti dřeva — Památky bez bariér — Expozice karlovarského lázeňství — Hradní slavnosti v Polné s Jiřím z Poděbrad — Soutěž — Rekapitulace

              19. 8. 2023 na ČT :D
              Stopáž3 minuty

              Zámek Vrchotovy Janovice

              Dokážou Míša s Markem projít divokou a nebezpečnou krajinou středních Čech po Naučné stezce Sidonie Nádherné na nádherný zámek?

              18. 8. 2023 na iVysílání

              Napište nám