Čtyři v tom

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 90  
Sdílet
| Poslat odkaz

Čtyři v tom v únoru 2013

Seriál Čtyři v tom se natáčel až do konce roku 2012, tak aby děj v něm zachycený byl co nejaktuálnější. I tak se ale od ledna 2013 a také během vysílání našeho seriálu stalo v životech našich hrdinek mnoho nového, co už kamery zachytit nemohly. Přečtěte si, co říkají o hrdinky Čtyř v tom o současném životě se svými ratolestmi svými vlastními slovy.

Klikněte pro větší obrázekMomentálně jsem zpátky v Praze. Jsem za to moc ráda a brzy se snad rozhodne o mé bytové situaci. Díky dokumentu se objevil někdo nový v mém životě, je to žena. Říkám jí anděl strážný. Hodně mi už pomohla a jsem za to moc ráda. Můj dvouměsíční pobyt v Dražicích u Tábora na baráku mi také hodně dal, klid a samota je někdy zapotřebí. Došla mi tam spousta věcí, jsem zase o něco zkušenější a jdu zas dál. Vzpomínám na zimu, kdy jsem naštvaná vzala sekyrku a šla nasekat v mrazu dříví do kamen, byly zavěje a nejmíň šestkrát za den se musel odhrabávat ze dvorku sníh, abych se dostala ven s kočárkem.

Klikněte pro větší obrázekSnažím se teď hlavně o splacení svých dluhů, a na prvním místě je pro mě pochopitelně spokojenost malé Sophi. Dokument je poučný, na začátku jsem si říkala – super, někde v Archivu ČT po mně něco zůstane. Dokument bude zajímavý pro ty, kteří budou jednou třeba v podobné situaci, podívají se na můj příběh a učiní třeba jiné kroky než já. Avšak nejvíc mě překvapilo, jak byl tento dokument poučný pro mě samotnou.

Klikněte pro větší obrázekDaří se nám teď momentálně moc dobře. Lépe bychom se snad mít ani nemohli. Po několika měsících „zápasu“ s byrokratickým šimlem a penězi se naše rodinná situace trochu více stabilizovala, ke mně přichází dost nabídek zajímavé a flexibilní práce v mém oboru a mám pocit, že už dobře zvládám vybalancovat práci i péči o Jonáška a rodinu a i přesto, že jsem někdy unavená, obému se snažím věnovat naplno a nabíjí mě to… Peněz máme tak akorát a hlavně můžeme být všichni tři spolu, což je pro nás nejdůležitější. Abel se jakmile to šlo pustil do hledání práce a vypadá to, že jakmile se vrátíme z Etiopie, kde ve chvílích, kdy čtete tyto řádky právě jsme, nastoupí do práce a do rodinného rozpočtu tak konečně budeme moci přispívat oba dva.

Klikněte pro větší obrázekTěšíme se do Etiopie, hlavně na slunce. Jonáškovi za pár dní bude osm měsíců a my ho chceme představit jeho „druhé rodině“ – babičce, tetičkám, strýčkům a všem dalším mnoha příbuzným, které má a kteří ho touží poznat. Jonáš roste jako z vody, začíná už být pěkně aktivní a pozorný vůči světu okolo sebe, má svou hlavu a je s ním sranda. V tomto čase se začal plazit a tak nikdy nevíme, kde na něj v bytě narazíme a jaká „nehračka“ se mu zrovna zalíbí… člověk už musí mít stále oči a uši nastražené. Máme střechu nad hlavou a kolem sebe spoustu dobrých přátel a lidí, kteří nám pomáhají a jsou na blízku. Máme se rádi a po tom všem, co jsme museli v posledních devíti měsících od té doby, kdy Abel přijel do České republiky, překonat, si užíváme trochu klidu a „normálního“, dalo by se říci poklidného života.

Klikněte pro větší obrázekU nás život běží bez větších výkyvů, máme první letošní přírůstky a zároveň ty naše hejna a stáda redukujeme, aby nám to nepřerostlo přes hlavu a hlavně přes rozpočet. Zima je fajn, když je sníh a je lehce pod nulou, ale takových ideálních dnů není zas tak moc a tak buď měníme zvířatům zamrzlou vodu, nebo se zas potýkáme s blátem a proto se už hrozně těšíme na jaro. Děti samozřejmě počasí nepočasí touží po zábavě, a tak když není přívětivě, zajedeme si na hory, nebo zajucháme na nějakém karnevale (včetně Jožinka), chodíme bruslit a teď, když napadlo dost sněhu i u nás, už se všichni těší až se zapřáhnou sáňky za Ferdíka a pofrčí to i proti kopci.

Klikněte pro větší obrázekKdyž už nás něco donutí zůstat doma, jsou to většinou školní povinnosti, pravidelné cvičení Eliščinýho jazýčku (venku by nám teď foukalo do pusy) a taky Josífek si musí „odplazit“ to svoje, jinak by v kočárku nevydržel. Z domácí zábavy nejvíc miluje, když holky pustí dětská CD a křepčí kolem. Pozoruje je a víská, někdy si s ním zatančím (je to fajn, zatím mi nešlape po špičkách). Holky si s ním strašně rády hrajou. Eliška pro něj vymýšlí neskutečný skopičiny, člověk musí být pořád ve střehu. Nemáme problém všechno zvládnout. Taťka pomůže s domácností a Adélka si hrozně ráda hraje na chůvičku, takže mi vyjde čas na všechno co chci a potřebuju. Počítám s tím, že v létě už Josífek moc času v kočárku nestráví a léto je u nás vždy plné dětských akcí, a tak bude všechno zas o něco náročnější. Každé období sebou nese nějaké starosti. Ale i radosti a nám k těm radostem stačí docela malé věci.

Klikněte pro větší obrázekIsabellka oslavila teď 13. 2. čtyři měsíce. Je to aktivní a veselé miminko. Už se skoro sama přetočí na bříško, začala pást koníčky, chce si neustále sedat a „má nožičky“. Pro nás je to všechno nové a všechno se postupně s malou učíme. Zdá se mi, jako kdyby spoustu věcí učila ona nás. Snažíme se ji poslouchat a vnímat a podle toho reagovat. Ona sama nám říká, co potřebuje a co s ní dělat a jak. Působí na mě jako velmi silná osobnost a někdy mám z jejího hlubokého pohledu respekt a úctu. Je to nový člověk, který má svoji osobnost, své nálady a zvyky a naším přáním je toto plně respektovat, nechat ji rozvíjet, v čem bude chtít a jak rychle bude chtít a naším úkolem bude jen udržovat jakýsi pevný rámec výchovy a dobré mravy.

Klikněte pro větší obrázekTo, že jsme Isabellce mohli dát dvě občanství (české a kanadské) a dva rodné jazyky (češtinu a angličtinu) beru jako skvělý a pevný start ke krásnému životu. S Jakubem fungujeme jako rodina, dá se říct možná i jako tým a vzájemně si pomáháme. On respektuje moje potřeby a přání a já ty jeho. Pomáhá mi s péčí o Isabellku, ale také s prací i s péčí o mě samou a já se snažím být oporou jemu a stát mu po boku jako podporující manželka. Nyní jako rodina vnímám o to víc potřebu vzájemného respektu, úcty, vděčnosti a pomoci tomu druhému jako základ pro láskyplný, fungující a šťastný dlouhodobý vztah. Máme to štěstí, že máme širokou milující rodinu, ať už u nás na Valašsku, nebo v Kanadě.

Klikněte pro větší obrázekA jak fungujeme? Na dvě odpoledne v týdnu mám paní na hlídání (= náhradní babičku!!), to pak čas věnuju práci a péči o sebe. Pracuju také když Isabellka spí nebo když se o ni stará Jakub večer nebo o víkendech. Jak je potřeba a jak je sezóna. Pravidelně cvičím a běhám, snažím se udržovat vlasy a nehty. Už jsem také byla venku na kafe s bezdětnými kamarádkami. S úklidem mi dlouhodobě pomáhá jedna hodná paní, která i žehlí. Považuju to vše za nutnost pro udržení si zdravého rozumu a veselé a pozitivní mysli, abych měla dost času a energie pro malou Isabellku, Jakuba, širokou rodinu a v neposlední řadě práci. Moje motto: šťastná a spokojená maminka = šťastné a spokojené miminko…

Klikněte pro větší obrázekA co dál? Nyní se těším na to, až trochu utichne mediální rozruch kolem Čtyři v tom. Už nás poznávají lidi na ulici, zastavují mě a ptají se na různé věci, všichni známí, blízcí, ale i klienti a obchodní partneři chtějí neustále diskutovat téma Čtyři v tom. Potřebujeme jako rodina trochu klidu, nechat pevně zakořenit náš nový život a odpočinout si na dovolené, kde necháme všechny nové zážitky uležet. Pevně věřím, že ty, které jsem chtěla oslovit a inspirovat, se oslovit a inspirovat nechali a že moje účast v seriálu započala mou celoživotní cestu podpory podnikatelů a podnikatelek, pracujících maminek a lidí, kteří se chtějí vydat trnitou cestou úspěchu bez ošizení rodiny. Ráda bych časem založila asociaci žen – podnikatelek, klub či agenturu pro pracující maminky, rozšířila služby mé firmy na zajišťování paní na hlídání a náhradních babiček a znovu rozjela semináře úspěchu „Zákon přitažlivosti“. V hlavě již mám první náčrty knížky, o které již dlouho sním… Možností a nabídek je nyní mnoho, ale jak říkám. Nyní je čas sebereflexe, potřeby nechat vše uležet a dobře si rozmyslet další kroky. Nyní je nejdůležitější Isabellka a on mně osud zase ukáže, kam dál. Stejně tak jako mi ukázal, že se mám přihlásit do Čtyři v tom

Stopáž: 44 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST
Žánr: Dokument
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.