14 minut
Máte mě!

20. listopad 2011

Část: Krokodýlovec čínský

Obsah dílu

Achaltekinský fešák — Opice domácí — Krokodýlovec čínský

Části dílu

00:41
Achaltekinský fešák
  Achaltekinští koně nemají mezi chovateli dobrou pověst, často se říká, že jsou problematičtí a neovladatelní. Takový byl i Stambul. První příběh nám ukáže, že zažité způsoby chovu koní u nás nejsou ideální. Jen minimum koní – třeba na rozdíl od psů – má za svůj život jednoho majitele nebo je ve vlastnictví jedné rodiny. Achaltekinští koně to obzvlášť zle snášejí, a proto jsou považování za problémové.
  06:13
  Opice domácí
   Mirka a Pepíno jsou malpy hnědé. Chov těchto opic v domácnostech u nás už dnes není povolen, ale pan Šiška je chová už tolik let, že má udělenu výjimku. Jeho byt je totiž zcela přestavěn a vybudován pro potřeby těchto drobných opiček. Chovatelská rada v této reportáži zní: nechovejte opice doma, pokud nechcete strávit život v jejich službách.
   10:59
   Krokodýlovec čínský
    Pokud se na internetových stránkách u odkazu krokodýlovec čínský dočtete, že tento druh není v ČR chován, věřte, že to už není pravda. Tento plaz v přírodě žije jen v několika lokalitách jižní Číny, takže využijte příležitosti a pojďte ho s námi navštívít.
    Přehrát celé video
    Stopáž14 minut
    Další díl
    27. listopad 2011

    Máte mě! na sociálních sítích

    Napište nám