Překvapení a komplikace v soužití lidí a zvířat. Uvádí Václav Vydra

Obsah dílu

Přehrát vše

Líná (t)lama

V prvním příběhu se setkáme s neobvyklým chovatelským problémem. Lama aplaka Rozinka se narodila mamince Popelce jako zdravé a samostatné mládě. Samostatné až moc, protože se hned vrhla do světa a zapomněla, že k životu je potřeba taky baštit. Mámě i lidem okolo dalo dost práce Rozinku přimět, aby ochutnala mateřské mléko.

videoLíná (t)lama
...
video video

Líná (t)lama

Propil se na veterinu

Když zvíře hodně pije, vždycky to znamená problém. Buď má nekvalitní – příliš slané krmení, a to je ta lepší varianta. Jinak jde o problém ledvin, a to je vždy velmi vážné. V počátečním stadiu je možné selhávání ledvin léčit, převážně dietou, a to doživotní.

Jinak je nutná hospitalizace zvířete, infuze, zdlouhavá léčba a samozřejmě také dieta. Pozor, ledviny mohou selhávat i po nevhodné stravě. Pro psa jsou například nebezpečné hrozinky i čerstvé hroznové víno.

videoPropil se na veterinu
...
video video

Propil se na veterinu

Praotec leguán

V poslední reportáži se seznámíte s Pepínem, leguánem kubánským, který je otcem 20 mláďat a pochlubit se může i 63 vnoučaty a 15 pravnoučaty. Žije v pražské zoo a nedávno se tvářil, jako by se chystal na vejminek. Ovšem jeho ošetřovatelé přišli na to, jak leguánovi vlít novou krev do žil.

videoPraotec leguán
...
video video

Praotec leguán

Stopáž14 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrMagazín