Překvapení a komplikace v soužití lidí a zvířat. Uvádí Václav Vydra

Obsah dílu

Přehrát vše

Muchařka

Klisnička Sandy onemocněla vlastně z lásky a žárlivosti. Tak moc milovala svou paničku, až to působilo problémy. Na doporučení zkušených koňáků byla Sandy převezena do stáda, kde se měla trochu osamostatnit. Bohužel to pro ni byl takový stres, že se u ní projevila vážná alergie. Podívejte se na příběh o koňské nemoci, která je bohužel v Čechách stále častější.

videoMuchařka
...
video video

Muchařka

Pánský problém u fretek

Ve druhém příspěvku se podíváme na výchovu fretek a zjistíme, že kousání je vlastně projev fretčí lásky. Fretky si tak vyznávají lásku mezi sebou v době říje.
Chovatelský problém freťáka Morta s tím souvisí. Nesestoupilo mu jedno z varlátek, takže se v dospělosti bude muset podrobit operaci, pravděpodobně kastraci. Kastrace zbaví fretku silného pachu, takže se pro ni rozhodne většina chovatelů fretek. Ale pozor! Musí se provádět jen na dospělých jedincích, mladší fretky může velmi zdravotně poškodit!

videoPánský problém u fretek
...
video video

Pánský problém u fretek

Gulab

S Gulab si Vašek Vydra zamuzicíroval, obdivoval její úctyhodný věk a spočítal jí zuby.
Gulab žije v pražské Zoo a je nejstarší slonicí u nás a jednou z nejstarších v Evropě. Do Čech ji přivedla tvrdohlavost její matky. Majitel nechtěl ve stádu pracovních slonů další zarputilé zvíře, tak si řekl, že tyto vlastnosti nebudou vadit snad jedině v Zoo. Vyplnila se jeho obava? S Gulab se můžete seznámit prostřednictvím naší poslední reportáže.

videoGulab
...
video video

Gulab

Stopáž14 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrMagazín