kult_off

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Výlety k hranicím životního stylu a tvorby. Připravili: T. Haager, J. Haladová, T. Jirous, J. Kolár a J. Skalický

Soutěž o ceny

Soutěžíte-li rádi, koukejte na kult_off a zkuste odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku. Jako vždy se hraje o hudební CD nebo DVD, která získají dva správně odpovídající.

Art: Videomapping

Art: VideomappingPořádně velká promítačka namířená na fasádu domu dokáže udělat divy. Videomapping navíc urazil od svého zrodu pořádně dlouhou cestu, a tak se výtvarná disciplína založená na promítání obrazu na nerovný povrch dostala od svěcování paneláků až k promítání na tak absurdní objekty jako jsou květy orchideí nebo ženské nohy. Jak je natom videomapping v česku jsme se vydali zjišťovat od mistrů tohoto oboru u nás, od skupiny Macula.

přehrát video

Report: Her Name Is Calla + Troy von Balthazar

Calla prý není ničí holka a Troy je vážně křestní jméno. Nakoukněte na komorní koncert britské kapely Her Name is Calla a havajského muzikanta Troy von Balthazara do pražského Klubu 007 Strahov.

přehrát video

Klip: SebastiAN: Embody

Francouzské elektro už dávnou nepatří k nejmodernějším hudebním trendům, ale když se spojí s chytrým vizuálem, tak dává.

přehrát video

Film: Křtiny

Film: KřtinyKolik znáte mafiánských filmů, které svůj příběh vyprávějí skrze nejednoznačné symboly a přirovnání? Křtiny ale nejsou výjimečné pouze tím. Hlavní zápletka sice není z nejoriginálnějších: šťastná rodina, kterou dohánějí stíny minulosti jednoho z jejích členů. Nemilosrdné podsvětí, které si po letech vybírá svou daň. Ale Marcin Wrona dokázal tyto floskule odvyprávět tak silně, že doopravdy máte pocit, jako by se totéž mohlo odehrávat o patro níž ve vašem činžáku. Možná tomu pocitu pomáhá i slovanská blízkost, ale i bez ní by si Křtiny ty vavříny z Febiofestu odnesly oprávněně.

Polákům nelze než závidět režiséra, který už u svého druhého filmu ukazuje tak absolutní cit pro správnou dávku emocí. Nevydírá, nepodsouvá, jen poutavě vypráví. Přinejmenším stejně poutavě jako ve svém dva roky starém debutu Moja krew, který podobné téma obehrávajícího Wrestera také knockoutuje už v prvním kole.

přehrát video

Film: Sebbe

Film: SebbeVenku je krásně, pupeny pučí, ale filmaři to sveřepě ignorují a natáčejí jedno sociální drama za druhým. Rádi bychom vám doporučili nějakou geniální komedii, ale žádná zrovna není v dohledu. A opomenout debut švédského režiséra Babaka Najafiho by byla taky chyba.

Na patnáctiletého Sebbeho se v podstatě sesype kompletní repertoár strastí, které sužují hrdiny podobných příběhů. Vyrůstá bez otce, ve škole ho šikanují, a tak před tím vším utíká na vrakoviště, kde si z pohozených kusů plechu staví svět, do kterého by se mohl schovat. A ten vyletí do povětří. Mohli byste namítnout, že tato filmová formule už má příliš ojeté gumy, ale seveřané prostě vědí, v jakých odstínech šedi takový příběh plný zmaru vykreslit. A pokud u jiných filmů vyzdvihujeme režiséra nebo herce, tady si veškeré ovace zaslouží kamera Simona Pramstena, který dokáže zaostřit i na to, co se hercům odehrává ve tmě za očima. Sebbe je filmová bomba, kterou nikdo nečekal.

přehrát video

Kult: Screamadelica

Kult: ScreamadelicaScreamadelica je album, které za dvacet let nezestárlo ani o kousek. To z něj dělá kult v pravém slova smyslu. Byla to první deska, která propojila bující kytarovou scénu s tou taneční. Spojit acid-house a kytarová sóla bylo něco neslýchaného. Zvlášť v roce 1991. Těžko opakovatelný byl i způsob, jakým tohle album vznikalo.

přehrát video

Významná taneční pedagožka

Když někdo přednáší historii tance a dělá to šedesát let, tak se vlastně sám stává tou historií. A když mu k tomu navíc Pánbůh dá dobré zdraví, tak se může těšit z toho, kolik lidí jeho práce ovlivnila. Tak jako paní profesorka Božena Brodská zvaná Bíba. To je přesně ten případ – na ni se člověk podívá a říká si, pane jo, dožít se 90 let v takové životní formě, to je radost. My jsme tento rozhovor točili dopoledne, protože odpoledne už paní profesorka přednášela. O to raději jsem, že přijala naše pozvání Na plovárnu.

Diskuse diváků
 • bee 29. 12. 2011 06:41

  jabee

  Velice dobre vy!

 • Dušan Karaman Nitra SR 5. 9. 2011 21:56

  Kde sa táto relácia stratila? Dušan Karaman , Palackého 6 , 94901 Nitra SR , 09055…

 • Chas 24. 8. 2011 21:38

  :-(

  Jaktože příště nic nebude? kult_off byl nejlepší!

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu