kult_off

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Výlety k hranicím životního stylu a tvorby. Připravili: T. Haager, J. Haladová, T. Jirous, J. Kolár a J. Skalický

Soutěž o ceny

Soutěžíte-li rádi, koukejte na kult_off a zkuste odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku. Jako vždy se hraje o hudební CD nebo DVD, která získají dva správně odpovídající.

CD/DVD

CD/DVD (foto: oddfuture.com)V recenzích jsme se tentokrát rozmáchli pěkně zeširoka. Hvězdy nastupující YouTube generace – Off Future Wolf Gang Kill Them All – mění kánony alternativního rapu. Songwriterka Joan As Police Woman konečně na rozdíl od svých kolegyní nelká, ale sebevědomě a spokojeně vypráví a londýnská kytarovka The Wombats stvořila dost možná nejhitovější desku tohoto léta. Jak to vše zní se můžete přesvědčit na vlastní uši v další Kult_Offce.

přehrát video

Art: Michal Pěchouček

Art: Michal PěchoučekJeden autor, dva diametrálně odlišné přístupy. To jsou Pěchoučkovy Hodiny umění v Domě U Kamenného zvonu. I přes lákavý název se rozhodně nejedná o žádný úvod pro začátečníky. 1. patro je lekcí o filmu – minimalisticky vyznívající fotografický projekt Filmogram, kde však film absentuje, a stejně tak v 2. patře na „hodině malby“ samotnou klasickou techniku nenajdeme. Místo toho diváka čeká příběh před spaním z Pěchoučkovy charakteristické strojově vyšívané kresby švem. Tečkou na závěr je loutkový film Pavla Švece, jednoho z hostů výstavy, který ironizuje vernisážový mikrosvět a trefně tak nastavuje zrcadlo samotným návštěvníkům výstavy.

přehrát video

Tech: Doc.alliance.com

Tech: Doc.alliance.comTahle internetová půjčovna dokumentárních filmů je skvělá v tom, že je přístupná každému. A v kteroukoli denní a noční hodinu. Filmy jsou do ní vybírány s citem, takže máte jistotu, že nenarazíte na nějaký stereotypní nepodarek. Přičteme-li si k tomu to, že se v ní poslední dobou objevují i klasické kousky z dějin dokumentu, a fakt, že lecjaký z filmů nemusíte ani platit, jedná se o dost povedené využítí sítě jako prostředí.

přehrát video

Report: Čokovoko

Report: ČokovokoČokovoko, dělnice humoru černého jak anýzové vejce, křtily na domácí scéně v brněnské Flédě svoji druhou desku nazvanou jednoduše Hudba. Byli jsme u toho.

přehrát video

Významná taneční pedagožka

Když někdo přednáší historii tance a dělá to šedesát let, tak se vlastně sám stává tou historií. A když mu k tomu navíc Pánbůh dá dobré zdraví, tak se může těšit z toho, kolik lidí jeho práce ovlivnila. Tak jako paní profesorka Božena Brodská zvaná Bíba. To je přesně ten případ – na ni se člověk podívá a říká si, pane jo, dožít se 90 let v takové životní formě, to je radost. My jsme tento rozhovor točili dopoledne, protože odpoledne už paní profesorka přednášela. O to raději jsem, že přijala naše pozvání Na plovárnu.

Diskuse diváků
 • bee 29. 12. 2011 06:41

  jabee

  Velice dobre vy!

 • Dušan Karaman Nitra SR 5. 9. 2011 21:56

  Kde sa táto relácia stratila? Dušan Karaman , Palackého 6 , 94901 Nitra SR , 09055…

 • Chas 24. 8. 2011 21:38

  :-(

  Jaktože příště nic nebude? kult_off byl nejlepší!

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu