Nahrávám video
kult_off

22. červen 2011

Obsah dílu

Secret Wars — Velocypedia — 4 filmové události — Prague Biennale

Části dílu

01:05
Report: Secret Wars
  Breakdance, rap, DJing, kdo si chce v něčem z toho vysloužit ostruhy, měl by si projít aspoň pár battly, teď poprvé mají tu možnost i mistři štětek a fixů. Světový fenomén Secret Wars dorazil i do Čech. Dvě plátna, kýbl černé barvy a klub narvaný k prasknutí. Tak vypadal i první exhibiční zápas ilustrátorů z Čech a ze Slovenska a my jsme byli u toho.
  05:48
  Art: Prague Biennale
   Nová lokace a nejžhavější umění nejen od nás a z blízkého okolí, ale třeba i z dálné Indie nabídne Prague Biennale 5. Jako scénu využije kancelářskou budovu Microna v Modřanech, která kromě úřednických kójí, poskytne pro přehlídku i jeden z posledních atomových krytů. Od svého založení se již bienále jasně vyprofilovalo jako senzor a katalyzátor vývoje současné výtvarné scény. A jako každý rok nabídne nepřeberný umělecký pelmel, takže se jistojistě máme na co těšit.
   09:29
   Film
    4 filmové události:
    1) To, že euro-američtí režiséři natáčejí remaky asijských filmů je běžná záležitost. Naopak se to stává zřídka kdy. Jak dopadla čínská verze Zbytečné krutosti, původně od bratří Coenů?
    2) Lars von Trier si urval pozornosti díky přiboudlému plácání na tiskovce v Cannes dost a dost. Trochu se v tom humbuku okolo nevydařených vtipů ale zapomnělo na to, jaký je vlastně jeho nový film Melancholie.
    3) Konečně se v české distribuci objevuje film krále streetartu Banksyho. O co přicházíte, pokud jste ho ještě neviděli?
    4) Jak daleko může zajít láska ke spaghetti westernům? To ukazuje hudební producent Danger Mouse. Nejfilmovější muzikant současné generace.
    13:47
    Manchester Orchestra: Simple Math
     18:50
     Pohyb: Velocypedia
      Jedna z mála povedených pražských novostaveb – Národní technická knihovna se profiluje i jako galerie. Výstavy tam bývají poměrně krátké, ale o to výživnější. Během května hostil tento nový galerijní prostor soubor výtvorů filosofujících o alternativním přistupu k dopravě. Konkrétně k cyklistice. Přes padesát vystavených artefaktů stvořili jak profesionální umělci, tak úplní amatéři a samouci. Výsledkem je nadmíru zajímavá kolekce.
      Přehrát celé video

      Napište nám