kult_off

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 8  
Sdílet
| Poslat odkaz

Výlety k hranicím životního stylu a tvorby. Připravili: T. Haager, J. Haladová, T. Jirous, J. Kolár a J. Skalický

Soutěž o ceny

Soutěžíte-li rádi, koukejte na kult_off a zkuste odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku. Jako vždy se hraje o hudební CD nebo DVD, která získají dva správně odpovídající.

Report: Secret Wars

Report: Secret WarsBreakdance, rap, DJing, kdo si chce v něčem z toho vysloužit ostruhy, měl by si projít aspoň pár battly, teď poprvé mají tu možnost i mistři štětek a fixů. Světový fenomén Secret Wars dorazil i do Čech. Dvě plátna, kýbl černé barvy a klub narvaný k prasknutí. Tak vypadal i první exhibiční zápas ilustrátorů z Čech a ze Slovenska a my jsme byli u toho.

přehrát video

Pohyb: Velocypedia

Jedna z mála povedených pražských novostaveb – Národní technická knihovna se profiluje i jako galerie. Výstavy tam bývají poměrně krátké, ale o to výživnější. Během května hostil tento nový galerijní prostor soubor výtvorů filosofujících o alternativním přistupu k dopravě. Konkrétně k cyklistice. Přes padesát vystavených artefaktů stvořili jak profesionální umělci, tak úplní amatéři a samouci. Výsledkem je nadmíru zajímavá kolekce.

přehrát video

Film

4 filmové události:
1) To, že euro-američtí režiséři natáčejí remaky asijských filmů je běžná záležitost. Naopak se to stává zřídka kdy. Jak dopadla čínská verze Zbytečné krutosti, původně od bratří Coenů?
2) Lars von Trier si urval pozornosti díky přiboudlému plácání na tiskovce v Cannes dost a dost. Trochu se v tom humbuku okolo nevydařených vtipů ale zapomnělo na to, jaký je vlastně jeho nový film Melancholie.
3) Konečně se v české distribuci objevuje film krále streetartu Banksyho. O co přicházíte, pokud jste ho ještě neviděli?
4) Jak daleko může zajít láska ke spaghetti westernům? To ukazuje hudební producent Danger Mouse. Nejfilmovější muzikant současné generace.

přehrát video

Art: Prague Biennale

Nová lokace a nejžhavější umění nejen od nás a z blízkého okolí, ale třeba i z dálné Indie nabídne Prague Biennale 5. Jako scénu využije kancelářskou budovu Microna v Modřanech, která kromě úřednických kójí, poskytne pro přehlídku i jeden z posledních atomových krytů. Od svého založení se již bienále jasně vyprofilovalo jako senzor a katalyzátor vývoje současné výtvarné scény. A jako každý rok nabídne nepřeberný umělecký pelmel, takže se jistojistě máme na co těšit.

přehrát video

Významná taneční pedagožka

Když někdo přednáší historii tance a dělá to šedesát let, tak se vlastně sám stává tou historií. A když mu k tomu navíc Pánbůh dá dobré zdraví, tak se může těšit z toho, kolik lidí jeho práce ovlivnila. Tak jako paní profesorka Božena Brodská zvaná Bíba. To je přesně ten případ – na ni se člověk podívá a říká si, pane jo, dožít se 90 let v takové životní formě, to je radost. My jsme tento rozhovor točili dopoledne, protože odpoledne už paní profesorka přednášela. O to raději jsem, že přijala naše pozvání Na plovárnu.

Diskuse diváků
 • bee 29. 12. 2011 06:41

  jabee

  Velice dobre vy!

 • Dušan Karaman Nitra SR 5. 9. 2011 21:56

  Kde sa táto relácia stratila? Dušan Karaman , PalackĂ©ho 6 , 94901 Nitra SR ,…

 • Chas 24. 8. 2011 21:38

  :-(

  Jaktože příště nic nebude? kult_off byl nejlepší!

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Magazín
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.