12 minut
Kultura s Dvojkou

1. prosinec 2011

Část: Dokument Andělská hra

Obsah dílu

Dokument Andělská hra — Třeboňští pištci — Divadlo Líšeň

Části dílu

00:44
Dokument Andělská hra
  První prosincovou Kulturu s Dvojkou zahájíme novým dokumentem Adély Sirotkové o souboji se smrtelnou chorobou - jmenuje se Andělská hra. O tom, že pomáhá nejenom naděje a statečnost, ale především pozornost těch nejbližších, vyprávějí jednak malá holčička Amálka a také výtvarnice Romana Andělová. Obě spojuje stejné závažné nádorové onemocnění.
  04:09
  Divadlo Líšeň
   Divadlo LÍŠEŇ je nezávislý brněnský profesionální soubor. Typický je pro něj experiment s výtvarnem, zvukem, hudbou a pohybem. Na konci října se zúčastnilo mezinárodního festivalu loutkových divadel v polské Toruni. Uvedlo loutkovou stínohru Sávitrí a politickou frašku podle Ruského deníku Anny Politkovské Putin lyžuje. V konkurenci dalších třinácti představení získalo divadlo Líšeň čtyři ocenění. Uvidíte v závěrečné reportáži.
   07:57
   Třeboňští pištci
    Dále vás dnes zavedeme do Třeboně. Příznivci barokní a renesanční hudby už více než tři desítky let znají a vyhledávají koncerty a nahrávky Třeboňských pištců - mimořádného souboru, v němž manželé Milena a Václav Šimečkovi vedou děti a mladé lidi k aktivnímu provozování hudby. Vedle vážné hudby se Pištci účastní i multižánrových festivalů. Ovšem jejich hudba patří hodně také k Vánocům.
    Přehrát celé video
    Stopáž12 minut
    Další díl
    2. prosinec 2011

    Napište nám