Nahrávám video
Kultura s Dvojkou

20. prosinec 2011

Obsah dílu

Festival 3D filmů Parallax 2011 — Výstava Portréty divadel — Výstava Česká loutka — Výstava Příběh Romů

Části dílu

00:37
Festival 3D filmů Parallax 2011
  V kině Lucerna proběhl první ročník festivalu "tři-dé" filmů Parallax 2011. Pod pojmem "tři-dé" se většině z nás vybaví holywoodský blockbuster za desítky milionů dolarů. Ale během několika málo let se ze stereoskopie stala zábava pro kinoamatéry. Její technologická dostupnost tak dává tušit budoucí rozmach.
  03:47
  Výstava Portréty divadel
   Držitel dvou ocenění z Pražského kvadrienále za jevištní tvorbu Jan Vančura, vystavuje Portréty divadel ve foyeru pražského Divadla Bez zábradlí. Malíř a scénograf proslul zejména tím, že znovu oživil kouzlo iluzionistických, malovaných barokních kulis.
   06:19
   Výstava Česká loutka
    V Galerii Smečky byla zahájena výstava Česká loutka - tradice a současnost (otevřena do 28. 1. 2012) převážně ze soukromé sbírky historických loutek Ing. Jiřího Vorla doplněná o loutkářskou tvorbu současných autorů. Zároveň tu byla představena nová kniha s názvem Loutky a moderna.
    09:08
    Výstava Příběh Romů
     Muzeum romské kultury ČR v Brně představuje Příběh Romů. Neobyčejně ztvárněná nová stálá expozice z historie tohoto etnika byla ortevřena u příležitosti letošního 20. výročí činnosti muzea. Jejím cílem je naplnit slova - nahlédnout - poznat a pochopit.
     Přehrát celé video
     Stopáž12 minut
     Další díl
     21. prosinec 2011

     Napište nám