Kultura s Dvojkou

23. prosinec 2011

13 minut
Kultura s Dvojkou

23. prosinec 2011

Obsah dílu

Divadelní představení – Psaní Ježíškovi — Dominik Duka – Tradice — Rudolf II. na zámku v Brandýse nad Labem — Malíř Josef Synek

Části dílu

00:36
Divadelní představení – Psaní Ježíškovi
  Když mělo v HaDivadle v prosinci 2001 premiéru přestavení Psaní Ježíškovi, nikdo z aktérů asi nepředpokládal, že se bude hrát dlouhých deset let. V Brně se stalo skoro tradicí zajít na dojemný příběh o vánočním zázraku, okořeněný humorem, sborovým zpěvem a herectvím Pavla Lišky, Marie Ludvíkové, Josefa Poláška a v režii Jána Sedala.
  04:26
  Dominik Duka – Tradice
   V paláci Luxor na Václavském náměstí byla na trh uvedena kniha rozhovorů s Dominikem Dukou - Tradice, která je výzvou. V knižním rozhovoru reflektují jeho autoři témata, která jsou současnému pražskému arcibiskupovi drahá: smysl tradice, zvláště katolické v kontextu moderních českých a evropských dějin, kořeny víry a věrnosti církvi, dějiny domikánského řádu a jeho přínos do mozaiky církevní minulosti i současnosti.
   06:56
   Rudolf II. na zámku v Brandýse nad Labem
    Rok 2012 bude na zámku v Brandýse nad Labem věnován nejenom moderní habsburské rodině - blahoslavenému císaři Karlovi I., císařovně Zitě a Ottovi Habsburskému, ale především císaři Rudolfovi II.
    09:35
    Malíř Josef Synek
     Kromě jižních Čech získává malíř Josef Synek inspiraci při častých pobytech ve Francii, nebo i z náhodně zaslechnuté písničky. A jestliže výtvarné umění dokáže umocňovat utrpení či smutek, v případě Synkových obrazů je to naopak: sálá z nich vlídnost a veselost.
     Přehrát celé video

     Napište nám