12 minut
Kultura s Dvojkou

1. listopad 2011

Část: Reedice alb skupiny Pink Floyd

Obsah dílu

Reedice alb skupiny Pink Floyd — Opera Kníže Igor — Kniha Pan Werich z Kampy

Části dílu

00:36
Reedice alb skupiny Pink Floyd
  Ummagumma, Animals, Dark Side Of The Moon... názvy desek, které má leckdo hluboko vryté do paměti. I hudbu, která pomáhala lépe snášet sedmdesátá léta, která nebyla nejveselejší ani za železnou oponou. Nynějším projektem britské rockové skupiny Pink Floyd a hudebního vydavatelství EMI je reedice alb této kapely v různých verzích. A právě tento týden se očekává vydání nového kompilačního alba A Foot in the Door.
  04:16
  Opera Kníže Igor
   Kníže Igor vychází ze staroruského eposu Slovo o pluku Igorově ze 12. století. Pojednává o výpravě knížete proti kočovným Polovcům, kteří v roce 1185 ohrožovali mír na Rusi. Na své jediné opeře pracoval Alexandr Borodin téměř dvacet let. Dokončili ji až jeho kolegové Rimskij-Korsakov a Glazunov a premiéru měla koncem roku 1890 v Petrohradě. Do Plzeňské opery se Kníže Igor vrací po 50 letech.
   08:40
   Kniha Pan Werich z Kampy
    V pražském Luxoru představili bratři Ondřej a Jiří Suší svou první společnou knihu - Pan Werich z Kampy. Vzpomínky na herce, spisovatele a spoluzakladatele Osvobozeného divadla, ale i na jeho dceru Janu či alter ego Jiřího Voskovce, ilustrovali mnoha fotografiemi. Osmdesátiletý Jiří Suchý sám sebe pasuje na "chodící fanklub" Jana Wericha.
    Přehrát celé video
    Stopáž12 minut
    Další díl
    2. listopad 2011

    Napište nám