Nahrávám video
Kultura s Dvojkou

2. listopad 2011

Obsah dílu

Výstava První dámy – osud, poslání, úděl — Inscenace Vejce v Roxy/Nod — Visual Manual — Zrekonstruovaný Dům umění v Opavě

Části dílu

00:41
Výstava První dámy – osud, poslání, úděl
  Kultura s Dvojkou začíná pozvánkou na výstavu do Muzea Středočeského kraje. Jmenuje se "První dámy - osud, poslání, úděl" a koná se v muzeu v Roztokách u Prahy. Životy prvních dam mapuje prostřednictvím dokumentů, fotografií, ale i oblečení a dobových předmětů.
  03:43
  Inscenace Vejce v Roxy/Nod
   Experimentální prostor Roxy/Nod uvádí v premiéře inscenaci "Vejce" tandemu Petr Kolečko - Tomáš Svoboda. Hru mělo původně uvést Vinohradské divadlo. Projekt však z uměleckých důvodů zastavilo. Zaleklo se textu hry. Ta má totiž podtitul "Komedie o zahrádkářství, lásce a rakovině".
   06:00
   Visual Manual
    10 studentů, 1 večer, 1 promítačka, 1 mikrofon. Takový je podtitul akce "Visual Manual", která jednou za čtvrt roku dá vybraným studentům uměleckých oborů šanci veřejně představit jejich díla. Tradici založilo několik studentů z Plzně a v pražském centru současného umění Dox se nyní sešli k deváté veřejné prezentaci.
    09:16
    Zrekonstruovaný Dům umění v Opavě
     Na závěr vám představíme nově zrekonstruovaný Dům umění v Opavě. Není to jen tak ledajaká galerie - patří mezi nejvýznamnější a nejstarší památky města. Tvoří jej totiž dominikánský klášter ze 13. století. Jeho nedílnou součástí je kostel sv. Václava, jehož fresky byly zrestaurovány poprvé po 300 letech.
     Přehrát celé video
     Stopáž12 minut
     Další díl
     3. listopad 2011

     Napište nám