12 minut
Kultura s Dvojkou

3. listopad 2011

Obsah dílu

Salonní vagon prezidenta Masaryka — Fotograf Ignác Šechtl — Česká radost v českých kinech — Koncerty The Prostitutes

Části dílu

00:37
Salonní vagon prezidenta Masaryka
  Luxus a pohodlí, tak se snažily dráhy v minulém století vylepšit cestování hlavám států. Jedním z mála zachovaných salónních vozů, téměř v původním stavu, je i bývalý salónní vagón prezidenta Masaryka, který byl v provozu i po smrti prezidenta Osvobodite. Podle traťového deníku s ním jezdili nejen Emil Hácha a Eduard Beneš, ale i komunističtí prezidenti a funkcionáři, a to až do roku 1967, kdy měl být sešrotován. Po záchraně a rekonstrukci slouží v Českých Velenicích od r. 1991 k jízdám při slavnostních příležitostech.
  04:04
  Fotograf Ignác Šechtl
   K průkopníkům fotografie, ale i rozvoje kinematografie u nás patří Ignác Šechtl - i díky němu a pokračování jeho rodinného fotoateliéru, má Tábor zcela jedinečně zmapovaný svůj vývoj i historii už od konce 19. století. K vidění je nyní nejen na výstavě, ale i na internetu.
   07:30
   Česká radost v českých kinech
    Dnešním dnem vstupuje do kin hned pět celovečerních dokumentů. Nové filmy režisérů Martina Marečka, Jana Gogoly, Víta Janečka, Vladimíra Michálka a Veroniky Sobkové spojuje projekt Česká radost v českých kinech. Jeho cílem je propagovat český dokumentární film a pomáhat mu po celé republice na jeho cestě k divákům.
    10:46
    Koncerty The Prostitutes
     The Prostitutes nyní nepředstavují v Praze, Brně i Plzni jen koncertní program postavený na nové live desce ONE TWO THREE FOUR, ale také hned celou řadu novinek z připravovaného studiového alba.
     Přehrát celé video
     Stopáž12 minut
     Další díl
     4. listopad 2011

     Napište nám