Nahrávám video
Kultura s Dvojkou

17. únor 2011

Obsah dílu

Dirigent Myung-Whun Chung — prof. Petr Steiner — 20. výročí vzniku Visegrádské skupiny — Vlastislav Hofman

Části dílu

00:45
Dirigent Myung-Whun Chung
  Jedna z nejvýznamnějších dirigentských osobností současnosti jihokorejský dirigent Myung-Whun Chung vystupuje dnes poprvé s Českou filharmonií v pražském Rudolfinu. Jako sólistka vystoupí japonská houslistka Sayaka Shoji.
  04:15
  prof. Petr Steiner
   Hostem dnešního vysílání je prof. Petr Steiner (1946), který pochází z Prahy a působí na slavistickém oddělení Pennsylvánské univerzity ve Filadelfii. Své univerzitní studium zahájil na bohemistice, rusistice a estetice FF UK a dokončil je pod vedením R. Welleka a V. Erlicha na Yaleově univerzitě. Při své práci vychází z dědictví pražského strukturalismu, jež obohacuje o dekonstruktivistické a marxistické vlivy. Síla jeho výkladu spočívá v pečlivém propojení sémiotického a ideologického rozboru zkoumaných textů. V Praze se účastní konference v Goethe-Institutu "Triumf mýtu o Americe".
   08:46
   20. výročí vzniku Visegrádské skupiny
    20. výročí vzniku Visegrádské skupiny připomněl včera večer jazzový koncert a výstava v Národním památníku na Vítkově.
    11:55
    Vlastislav Hofman
     V pouhém fragmentu se v dejvické kavárně Technika připomíná rozsáhlé novátorské dílo člena skupiny Tvrdošíjní ? malíře, grafika, designéra, architekta a scénografa, autora Štefánkova a Jiráskova mostu, Vlastislava Hofmana.
     Přehrát celé video
     Stopáž15 minut
     Další díl
     18. únor 2011

     Napište nám