Kultura s Dvojkou

18. únor 2011

Obsah dílu

Koncert Magdaleny Kožené — Film Opravdová kuráž — Světáci v Klicperově divadle — Koncert kapely 100 zvířat — Radim Smetana, hudební dramaturg

Části dílu

00:35
Koncert Magdaleny Kožené
  Páteční Kulturu s Dvojkou zahájíme na koncertu Magdaleny Kožené. Slavná operní hvězda - česká mezzosopranistka Magdalena Kožená je s kapelou dobových nástrojů Private Musicke na evropském turné, které zakončí zítra v Záhřebu. V tomto týdnu vystoupila i dvakrát v Česku - v Brně a v Praze a představila svůj nový program s ranou italskou barokní hudbou. České televizi poskytla exkluzivní rozhovor.
  03:07
  Film Opravdová kuráž
   Do kin vstupuje film Opravdová kuráž ? zatím poslední snímek dnes už kultovní dvojice bratří Coenů, v hlavní roli s Jeffem Bridgesem. Film má nejen 10 nominací na Oskara, ale také zahajoval letošní Berlinale.
   05:45
   Světáci v Klicperově divadle
    Filmovou komedii Zdeňka Podskalského a Vratislava Blažka Světáci převedl na divadlo režisér Vladimír Morávek. Klicperovo divadlo v Hradci Králové uvádí příběh tří lehkých žen a venkovských fasádníků, kteří si chtějí užít velkého světa, jako hold neblahému osudu skupiny Golden Kids a šedesátým letům.
    08:38
    Koncert kapely 100 zvířat
     V závěrečné reportáži vás zavedeme na koncert kapely 100 zvířat - v 90. letech průkopník stylů ska a rocksteady u nás. Muzikanti za sebou mají turné k 20 letům existence a před sebou novou desku.
     11:01
     Radim Smetana, hudební dramaturg
      Do studia dnes přijde k výročním hudebním cenám Anděl hudební dramaturg České televize Radim Smetana.
      Přehrát celé video
      Stopáž16 minut
      Další díl
      21. únor 2011

      Napište nám