Kulturama

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Aleš Veselý – Na návštěvě u světově uznávaného sochaře; Ostravské dny nové hudby – Koncert Philipa Glasse a nedostatečná podpora ministerstva kultury; Pouliční divadlo v České republice – Na dveře klepe nová sezóna divadelního povyku ve veřejném prostoru; Pražský charismatograf – Pražský genius loci v básních a fotografiích; Rolando Villazón – Zpověď operní megastar

Kulturama navštívila předního českého sochaře Aleše Veselého, jehož díla jsou zastoupena v těch neprestižnějších světových galeriích. Nyní má výstavu možná v jedné z nejmenších galeriích na světě, blízko jeho ateliéru, v malé obci na kraji Prahy.

Ostravské dny nové hudby zahájí legenda amerického minimalismu Philip Glass. Přestože slezské svátky hudby patří k vrcholu podobných akcí v Evropě, ministerstvo kultury drasticky snížilo příspěvek na jeho podporu.

S blížícím se létem se blíží i několik festivalů pouličního divadla, například Za dveřmi nebo Živá ulice v Plzni. Jak je na tom pouliční divadlo v Česku a na co se mohou návštěvníci těšit, jsme si povídali s organizátorem festivalu s Jakubem Vedralem.

Knihou týdne je Pražský charismatograf, který mapuje genius loci středoevropské metropole básněmi Miroslava Klímy a fotografiemi Martina Poše.

Do Prahy přijela operní megahvězda Rolando Villazón. Nabízíme rozhovor nejen o jeho fenomenální kariéře, ale i o tom, jakou píli a sebeobětování operní život vyžaduje.

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • Praha pod charismatografem

  12. 5. 2013

  Praha - Přístroj, který měří tep a atmosféru města, přístroj, který se skládá z fotografií a básní. Pražský charismatograf "sestrojili" ve společné knize fotograf Martin Poš a básník Miroslav Klíma. Více o něm prozradí reportáž Ondřeje Moravce.

 • Villazón vzdal za velkých ovací v Praze hold Verdimu

  8. 5. 2013

  Praha – Slavný mexický tenorista Rolando Villazón opět vystoupil v české metropoli, kterou zařadil na program svého jarního turné ke dvoustému výročí narození operního génia Giuseppe Verdiho. V pražském Obecním domě v jeho podání zazněla třeba árie Corrada z opery Korzár, árie Rudolfa z opery Luisa Miller anebo zpěv Macduffa z Macbetha. V zaplněné Smetanově síni doprovodil pěvce Český národní symfonický orchestr (ČNSO) pod vedením španělského dirigenta ruského původu Guerassima Voronkova.

 • Americký minimalista Philip Glass zaplní Ostravské dny svou hudbou

  17. 7. 2012

  Ostrava - Jeden z nejvýznamnějších skladatelů soudobé vážné hudby, pianista Philip Glass přijede příští rok do Ostravy. Představitel americké minimalistické školy se zúčastní festivalu Ostravské dny nové hudby jako lektor i jako umělec.

Diskuse diváků
 • 22. 6. 2013 17:56

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Jiří David 24. 3. 2013 14:53

  obsah

  jako obvykle nechápu vĂ˝bÄ›r obsahu, ze souÄŤasnĂ©ho umÄ›nĂ­ je zde jen národnĂ­ gal…

 • Marie ÄŚ. 27. 1. 2013 11:12

  Kulturama mĂ­sto Kultura.cz?

  Dnes - pĹ™i pohledu do archivu ÄŚT - jsem zjistila, Ĺľe poĹ™ad Kultura.cz zmizel z…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu