27 minut
Kulturama

25. květen 2013

Obsah dílu

Turingův test v podmínkách imitační hry — Zpověď čínského disidenta — Festival Street for Art — Kniha týdne: Zázemí Jany Šrámkové — Objekty věčnosti v Galerii Rudolfinum

Části dílu

00:58
Turingův test v podmínkách imitační hry
  Kulturama navštívila pražskou galerii Kvalitář, kde Jana Bernartová vystavuje digitální instalaci s názvem Turingův test v podmínkách imitační hry. Petr Kořínek vysvětluje, co je tzv. Turingův test a jak s tímto tématem zachází moderní sci-fi.
  07:17
  Zpověď čínského disidenta
   Prahu, v rámci veletrhu Svět knihy, navštívila jedna z nejznámějších tváří čínského disentu, spisovatel Liao I-wu. O otřesné zkušenosti pobytu v čínském vězení a o skutečné tváři současné Číny s ním hovořila Tereza Radváková.
   10:53
   Festival Street for Art
    Hostem Kulturamy je ředitel festivalu Street for Art David Kašpar, který osvětluje, jakým způsobem kultivují veřejný prostor sídliště Černý most, a jakou roli v tom hraje umění a kultura.
    19:12
    Kniha týdne: Zázemí Jany Šrámkové
     Knihou týdne je Zázemí úspěšné české autorky Jany Šrámkové. Za svůj debut získala Ortenovu cenu. Obstojí i její druhá próza?
     21:55
     Objekty věčnosti v Galerii Rudolfinum
      Galerie Rudolfinum představuje tak trochu zapomenutou postavu z počátku dějin fotografie, portugalského vynálezce a fotografa Carlose Relvase. Jeho portrét připravila Lucie Klímová.
      Přehrát celé video
      Stopáž26 minut
      Další díl
      1. červen 2013

      Kulturama na sociálních sítích

      Napište nám