Kulturama

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Výběr toho nejlepšího a nejzajímavějšího z kulturního dění uplynulého týdne, ale i událostí, na které se nezaslouženě pozapomnělo, doplněný o podrobnější kritické pohledy, rozhovory a diskuse s hosty

Povodeň ovlivnila i kulturní život v Česku. Většina akcí byla zrušena, nebo přeložena. Ruší se divadelní představení, koncerty, výstavy. Více v reportáži pořadu.

Hostem je muzikant Martin Kratochvíl, který představil nové album, které nahrál s hudební formací s JAZZ Q.

Herman Broch ve 40. letech vymyslel teorii, jak předejít masovému šílenství. Dá se jeho koncept použít i na dnešní společnost? A jak předejít netečnosti polospánku? Téma dnešního knižního tipu.

Jiří Bárta na závěr pořadu představil další ročník festivalu komorní hudby v Kutné Hoře.

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • Probuďte se z polospánku! Vyšla Teorie masového šílenství

  9. 6. 2013

  Rakouský spisovatel a esejista Hermann Broch ve 40. letech vymyslel teorii, jak předejít masovému šílenství. Dá se jeho koncept použít i na dnešní společnost? A jak předejít netečnosti polospánku? Soubor Brochových prací pod názvem Teorie masového šílenství vydalo nakladatelství Academia. Více o knize prozradí reportáž Ondřeje Moravce:

 • Klip týdne: Jake Bugg / Two Fingers

  9. 6. 2013

  Seznamte se s novým fenoménem internetu - s mladíkem Jakem Buggem z Nottinghamu. Jeho první velký hit Two Fingers způsobil v rodné Británii pozdvižení a asi nejen kvůli klipu, kde mladiství vesele kouří jedno cigárko za druhým, ale také kvůli zobrazené rodinné "nepohodě". Pokud vás nováček zaujme, máte možnost spatřit ho naživo. 1. prosince zahraje v Lucerna Music Baru.

 • Kutná Hora se na chvíli promění v metropoli komorní hudby

  7. 6. 2013

  Kutná Hora - Vynikající domácí i zahraniční hudební osobnosti se opět sejdou v Kutné Hoře, aby zde vytvořily hudební svátek. I 6. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora přinese umělecké zážitky z projektů, které vznikly speciálně pro tento účel.

 • Divadla, hrady a zámky i galerie "plavou"

  4. 6. 2013

  Praha - Velká voda změnila program mnohým pražským divadlům, muzeím a galeriím, které ruší představení a vernisáže výstav. Mimo jiné se odkládá Pražská muzejní noc. Povodně také škodily mimo hlavní město, na objektech Národního památkového ústavu. 

 • Národní divadlo úspěšně testuje nová protipovodňová vrata

  3. 6. 2013

  Praha – Stoupající Vltava by mohla ohrozit některé budovy na nábřeží, mezi nimi také historickou stavbu Národního divadla. Mluvčí kulturní instituce však všechny ujistil, že je divadlo vůči velké vodě dostatečně chráněno a zatopení mu nehrozí.

 • Martin Kratochvíl s Jazz Q to rozjel Znovu

  24. 5. 2013

  Praha - Po dlouhých 28 letech přichází legendární skupina Jazz Q Martina Kratochvíla s novým CD i vinylovou LP deskou. Album se jmenuje ZNOVU a hrají na něm vedle kapelníka ještě kytarista Zdeněk Fišer, basista Přemysl Faukner a ve Spojených státech žijící bubeník "Vajco" Déczi.

Diskuse diváků
 • 22. 6. 2013 17:56

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Jiří David 24. 3. 2013 14:53

  obsah

  jako obvykle nechápu výběr obsahu, ze současného umění je zde jen národní galerie a dox, z umělc…

 • Marie Č. 27. 1. 2013 11:12

  Kulturama místo Kultura.cz?

  Dnes - při pohledu do archivu ČT - jsem zjistila, že pořad Kultura.cz zmizel z TV obraz…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu