Nahrávám video
Kulturama

11. květen 2013

Část: Pražský charismatograf

Obsah dílu

Sochař Aleš Veselý — Ostravské dny nové hudby — Pouliční divadlo — Pražský charismatograf — Operní megastar Rolando Villazón

Části dílu

01:02
Sochař Aleš Veselý
  Kulturama navštívila předního českého sochaře Aleše Veselého, jehož díla jsou zastoupena v těch neprestižnějších světových galeriích. Nyní má výstavu možná v jedné z nejmenších galeriích na světě, blízko jeho ateliéru, v malé obci na kraji Prahy.
  07:34
  Ostravské dny nové hudby
   Ostravské dny nové hudby zahájí legenda amerického minimalismu Philip Glass. Přestože slezské svátky hudby patří k vrcholu podobných akcí v Evropě, ministerstvo kultury drasticky snížilo příspěvek na jeho podporu.
   11:53
   Pouliční divadlo
    S blížícím se létem se blíží i několik festivalů pouličního divadla, například Za dveřmi nebo Živá ulice v Plzni. Jak je na tom pouliční divadlo v Česku a na co se mohou návštěvníci těšit, jsme si povídali s organizátorem festivalu s Jakubem Vedralem.
    15:40
    Pražský charismatograf
     Knihou týdne je Pražský charismatograf, který mapuje genius loci středoevropské metropole básněmi Miroslava Klímy a fotografiemi Martina Poše.
     18:16
     Operní megastar Rolando Villazón
      Do Prahy přijela operní megahvězda Rolando Villazón. Nabízíme rozhovor nejen o jeho fenomenální kariéře, ale i o tom, jakou píli a sebeobětování operní život vyžaduje.
      Přehrát celé video
      Stopáž27 minut
      Další díl
      18. květen 2013

      Kulturama na sociálních sítích

      Napište nám