27 minut
Tep 24

30. listopadu 2013

Část: Dětská neurochiruržka Eva Brichtová

Obsah dílu

Vzácná nemoc i léčba Patrika — Operace mozku s navigací — Dětská neurochiruržka Eva Brichtová

Části dílu

01:00
Vzácná nemoc i léčba Patrika
  Vzácná nemoc i léčba Patrika: Jen v průměru sedm dětí v Česku ročně onemocní zhoubným nádorem oční sítnice. Retinoblastom se dá dnes léčit, u malého Patrika ale standardní léčba zabrala jen částečně. Brněnští onkologové a radiologové proto zvolili ojedinělý a náročný postup. Protinádorový lék zavedli přímo do oční tepny.
  09:53
  Operace mozku s navigací
   Operace mozku s navigací: Jednou z nejtěžších kapitol medicíny jsou nádory mozku a míchy. Nevyhýbají se ani dětem, ročně se jich v Praze a v Brně léčí asi sedmdesát. Největší nadějí pro pacienty je co nejpřesnější neurochirugická operace, i s pomocí navigačního systému. Lékaři ho využili i u čtyřleté Natálky, která má za sebou už tři zákroky.
   18:00
   Dětská neurochiruržka Eva Brichtová
    Dětská neurochiruržka Eva Brichtová: Nikdy neví, kdy ji zavolají k akutní operaci, často ale nejde o nic menšího než o život dítěte. V tomto oboru je žen poskrovnu, příliš se nevžily ani názvy neurochirurgyně nebo neurochiruržka. Eva Brichtová je zástupkyní přednosty kliniky dětské chirurgie a traumatologie v Brně, věnuje se i vědě a výuce mediků.
    Přehrát celé video
    Stopáž27 minut
    Další díl
    7. prosince 2013

    Přehled dílů

     

    Tep 24 na sociálních sítích

    Napište nám