Tep 24

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Vzácné genetické nemoci, které berou dětem to, co se už naučily. Co tady zvládne lékařská věda a co musí zvládnout rodina?

Vzácné mukopolysacharidózy: Nedostatek jediného enzymu v těle umí způsobit katastrofu. Hromadění neboli střádání škodlivých látek, které poškozuje vývoj dětí, bere jim řeč, vnímání nebo pohyb. Mukopolysacharidózy jsou dědičné choroby, zatím nevyléčitelné. Co tady zvládne lékařská věda a co musí zvládat rodina? Příběhy Olivera, Lukáše a Nikolky.Není naděje, zbývá láska: Jedna ze vzácných takzvaných střádavých nemocí vstoupila i do života Stonawských v malé obci na Třinecku. Romanovi vzala choroba Niemann Pick téměř všechno, co dříve uměl. Nevzala mu ale jeho rodinu. Ta zvládla náročnou domácí péči a umí se těšit z každého dne s ním. Navzdory všem těžkým okamžikům.Zdravotní sestra Libuše Koppová: Teď se stará o ty, kteří si za ošetřením nemůžou dojít ani dojet. Domácí péči o pacienty zvládá po 48 leté praxi s přehledem. Začala na popáleninách, léta byla na ARO, dlouho ve funkci hlavní sestry v Nemocnici Třinec. Prosazovala nové postupy a při tom všem jezdila 30 let s RZS. Teď se těší ze dvou ocenění.

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • Sestra roku je z Třince

  26. 3. 2013

  Třinec - Prestižní titul sestra roku za celoživotní práci letos patří Libuši Koppové z Třince. V oborou pracuje téměř padesát let. Momentálně jako sestra, která poskytuje hlavně hospicovou a zdravotní péči. Soutěž vyhlašuje odborný časopis Sestra už 13 let.

 • Nejlepší sestra roku je Libuše "Nezmar" Koppová

  20. 3. 2013

  Praha – Vítězkou ocenění Sestra roku 2012 se stala Libuše Koppová z Třince. Vedle téměř padesátileté praxe v ošetřovatelství a přednáškové činnosti je aktivní v komunitní a sociální péči. Patří mezi zakladatele společnosti Medica, která poskytuje domácí zdravotní a mobilní hospicovou péči, a ve svých dvaašedesáti letech začala studovat vysokou školu; nyní pokračuje v magisterském studiu. Při slavnostním galavečeru na pražském Žofíně navíc převzala i ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství.

foto: Pavel Sonnek, Tomáš Pěkný a Petr Merta

Diskuse diváků
 • Eliška 20. 10. 2016 14:32

  Tip

  U nás to bylo to samé, až dokud jsme nezačali něco dělat. Koupili jsme šnekový odšťavňovač značky Ph…

 • Rad 23. 2. 2015 13:07

  Bechtěrejevova nemoc a biologická léčba...

  Žel se ani v jednom pořadu nemluví o tom, že biologickou léčbu doktoři nenapíší každému Bechtěre…

 • 007 3. 10. 2014 18:06

  Vyměňte paní moderátorku, neumí mluvit. Děkuji

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2013 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu