27 minut
Tep 24

20. dubna 2013

Obsah dílu

Vzácné mukopolysacharidózy — Není naděje, zbývá láska — Zdravotní sestra Libuše Koppová

Části dílu

00:54
Vzácné mukopolysacharidózy
  Vzácné mukopolysacharidózy: Nedostatek jediného enzymu v těle umí způsobit katastrofu. Hromadění neboli střádání škodlivých látek, které poškozuje vývoj dětí, bere jim řeč, vnímání nebo pohyb. Mukopolysacharidózy jsou dědičné choroby, zatím nevyléčitelné. Co tady zvládne lékařská věda a co musí zvládat rodina? Příběhy Olivera, Lukáše a Nikolky.
  12:24
  Není naděje, zbývá láska
   Není naděje, zbývá láska: Jedna ze vzácných takzvaných střádavých nemocí vstoupila i do života Stonawských v malé obci na Třinecku. Romanovi vzala choroba Niemann Pick téměř všechno, co dříve uměl. Nevzala mu ale jeho rodinu. Ta zvládla náročnou domácí péči a umí se těšit z každého dne s ním. Navzdory všem těžkým okamžikům.
   19:29
   Zdravotní sestra Libuše Koppová
    Zdravotní sestra Libuše Koppová: Teď se stará o ty, kteří si za ošetřením nemůžou dojít ani dojet. Domácí péči o pacienty zvládá po 48 leté praxi s přehledem. Začala na popáleninách, léta byla na ARO, dlouho ve funkci hlavní sestry v Nemocnici Třinec. Prosazovala nové postupy a při tom všem jezdila 30 let s RZS. Teď se těší ze dvou ocenění.
    Přehrát celé video
    Stopáž27 minut
    Další díl
    27. dubna 2013

    Přehled dílů

    128 dostupných

    Tep 24 na sociálních sítích

    Napište nám