Tep 24

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Jak se za den zbavit šilhání? A co s červenou skvrnou v obličeji označovanou jako oheň? Kdo potřebuje logopeda? Odpoví poslední dubnové vydání magazínu TEP.

Není to jenom okluzní terapie a speciální cvičení, které mohou lidi zbavit šilhání. Pomoci může i operace, která vadu napraví.Odstávající uši trápí řadu lidí a často je skrývají za dlouhými vlasy. Jak je lékaři mohou přišít k hlavě tak, aby okolí nic nepoznalo? Můžou se stehy zase uvolnit?Pomoc logopeda vyhledávají každoročně tisíce lidí – dětí i dospělých. Další tisíce by jeho služby potřebovaly, ale ke specialistovi vůbec nedorazí. Jakým pacientům může logoped změnit život?

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • Ve speciální školce se dětem lepší zrak až o několik dioptrií

  27. 3. 2013

  Karviná - Čtyři procenta dětí mezi dvěma a čtyřmi lety trpí tupozrakostí nebo šilhavostí. Nejen pro takto zrakově postižené děti je určena speciální mateřská škola v Karviné. Každý rok ji navštěvuje dvacet dětí. A díky úzké spolupráci speciálních pedagogů a oční lékařky se zrak dětem zlepší hned o několik dioptrií ještě před nástupem na základní školu.

 • Zpívej a nešišlej!

  1. 2. 2013

  Praha - K zpříjemnění úmorného procvičovaní problematických hlásek, jako pomůcka pro srozumitelnější mluvu, anebo jen tak pro radost si můžete pořídit album hudební skladatelky a textařky Amálky K. Třebické. Deska Nešišlej! totiž obsahuje logopedické písničky pro odvážné děti a jejich rodiče.

 • Děti mluví čím dál hůř, varují logopedi

  9. 12. 2012

  Praha - Čím dál tím víc dětí má vadu řeči. Podle učitelů přichází k zápisu do prvních tříd s problematickou výslovností každé čtvrté dítě. Horší se také slovní zásoba dětí, málokteré třeba umí vyprávět příběh. K logopedovi ale rodiče přivedou jen menší část dětí. Čím dřív přitom dítě k logopedovi přijde, tím větší šance je vadu řeči odstranit.

 • Třinecký recept na koktání: Naučte se znovu mluvit

  30. 10. 2012

  Třinec – Zcela znovu se učí mluvit účastníci terapií, které zkouší logopedi v Třinci. Unikátní metoda, v Česku i na Slovensku dosud nevídaná, má lidem pomoci zbavit se koktání. Někteří odborníci jsou ale skeptičtí, obávají se, že tato metoda nepomůže každému.

 • Vědci: Koktavosti se dá zbavit inhalací léku pro astmatiky

  16. 2. 2010

  Praha - Vědci z olomoucké univerzity přišli na to, proč lidé koktají a jak tuto vadu řeči léčit. Zadrhávání je podle nich způsobeno překážkou na plicích a předejít se mu dá uvolněním dýchacích cest. O velký objev jde proto, že příčinu koktavosti hledají odborníci neúspěšně už po staletí. Patlavost, ráčkování či šlapání na jazyk – vady řeči nepostihují jen děti, ale i dospělé. U logopedů se s podobnými problémy léčí kolem 150 000 Čechů. Jen takzvanou koktavostí trpí hned 60 milionů lidí po celém světě – mezi známými je to třeba Bruce Willis nebo Marylin Monroe.

foto: Pavel Sonnek, Tomáš Pěkný a Petr Merta

Diskuse diváků
 • Eliška 20. 10. 2016 14:32

  Tip

  U nás to bylo to samé, až dokud jsme nezačali něco dělat. Koupili jsme šnekový odšťavňovač značky Ph…

 • Rad 23. 2. 2015 13:07

  Bechtěrejevova nemoc a biologická léčba...

  Žel se ani v jednom pořadu nemluví o tom, že biologickou léčbu doktoři nenapíší každému Bechtěre…

 • 007 3. 10. 2014 18:06

  Vyměňte paní moderátorku, neumí mluvit. Děkuji

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST  čb
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu