26 minut
Tep 24

12. ledna 2013

Obsah dílu

Léčba myasthenie gravis — Myastenické choroby u dětí — Imunolog Evžen Weigl

Části dílu

00:58
Léčba myasthenie gravis
  Obrovská únava, padání víček, ale i selhání dýchacích orgánů, tak se projevuje málo známá autoimunitní choroba. Myasthenia gravis je těžká svalová slabost, která se nedá vyléčit, medicína už ale zmůže hodně. Využívají se léky, operace brzlíku i výměna plazmy. Milan Růžička vyzkoušel všechno, jeho stav se ale zhoršuje, a lékaři mu proto nasadili moderní biologickou léčbu.
  09:14
  Myastenické choroby u dětí
   Vzácně postihne myastenia gravis i děti. Rodina malé Violky z Olomoucka se do boje s nemocí pustila ze všech sil. Dvanáctiletá Izabelka má diagnózu s podobnými projevy, podobným názvem, ale jiným základem, jde o vrozený myastenický syndrom. A trochu jiný je celý její příběh, dívka žije totiž v dětském domově. Všechno zvládá statečně, s pomocí vychovatelek i kamarádů. Jak změní taková nemoc život dětí?
   17:48
   Imunolog Evžen Weigl
    Když končil medicínu, už věděl, že nezamíří do ordinace, ale do laboratoře. Od počátku se věnoval výzkumu a vědě a ze všeho nejvíc lidské imunitě. Má na kontě řadu objevů a patentů, se svým týmem vyvíjí například vakcínu proti borelióze i moderní DNA vakcíny. Profesor Weigl už léta vede Imunologický ústav LF UP a FN v Olomouci.
    Přehrát celé video
    Stopáž27 minut
    Další díl
    19. ledna 2013

    Přehled dílů

     

    Tep 24 na sociálních sítích

    Napište nám